Havlularınızın Yumuşacık ve Hijyenik Olmasını Sağlamanın Doğal Yolu

Pratik Bilgiler 18 Ocak 2017

Havlu yıkamak her daim sıkıntıdır. Çünkü gerek el havlusu, gerekse hamam havlusu olsun, yıkanırken dikkat edilmesi gereken ev tekstilleridir. Havluların hijyenik olması lazım. Diğer bir unsur da havluların yumuşak olmasıdır. Havluları yumuşatmak kolay; yumuşatıcı kullanılırız diye düşünebilirsiniz. Burada önemli olan yumuşatıcı kullanmak değil. yumuşatıcılar, içlerinde ciddi sağlık problemlerine sebep olabilecek zararlı kimyasallar içermekte. Bu kimyasallar cilde temas ettiklerinde vücutta birikir ve ilerleyen yıllarda da çok ciddi sorunlara neden olur. Bu gün sizlere havlularınızı derinlemesine temizleyecek hem de yumuşacık olmasını sağlayacak püf noktaları önereceğim.

Havlu Yıkarken Beyaz Sirke Kullanın

havlulari_yumusatmak_icin

Havlularınızı yıkarken, beyaz sirke kullanırsanız, hem havlularınız en iyi şekilde dezenfekte olur, hem de yumuşacık olur. Beyaz sirke havlu ve çamaşır temizliğinde gerçekten de mucizeler yaratır. Çamaşır makinenize havluları atın. Normal deterjanınızı ekleyin. Son durulama suyunu aldığı sırada, durulama gözüne 1 fincan beyaz sirke ekleyin. Beyaz sirke havlulardaki lekeleri çıkarı, dezenfekte eder ve yumuşacık olmalarını sağlar.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Havlularınızın Yumuşacık ve Hijyenik Olmasını Sağlamanın Doğal Yolu” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar