Her Zaman İncecik Olan Japon Kadınların Sırrını Merak Ediyor musunuz?

Japon kadınların cilt güzelliklerinden tutun da zayıflıklarına kadar hemen hemen her şeyi merak eden okurlarım var. Daha önceki bir makalemde, Japon kadınların porselen gibi cildinin sırrını yazmıştım. Şimdi ise, her daim incecik olan Japon kadınların bu vücut fitliğini neye borçlu olduklarını anlatmak istiyorum.30 lu yaşlarda 18, 40 lı yaşlarda 25 yaşında gibi görünüyorlar.  Neden Japon kadınları incecik ve her daim fit bir görünümde? Bunun en büyük nedeni Japon mutfağı ve beslenme tarzları.

İlk Öncelik Zengin ve Dengeli Beslenme

japon_mutfagi_susi

Japon mutfağının en bilinen ve Japonlar tarafından en çok tercih edilen yemeği suşidir. Bu da en başından sağlıklı bir beslenme temeli demektir. Soya sosu, balık, taze sebzeler, pirinç, yosun,meyveler ve yeşil çay Japon mutfağının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Bu da son derece hafif ve sağlıklı beslenmeleri anlamına geliyor. En önemlisi de abur cubur yemek gibi bir şey onlar için söz konusu değil. Sezonda sezon balığı tüketimi son derece yaygın. Özellikle kış mevsiminde sıcak içecekler ve çorbalar sıklıkla tükettikleri besinler arasında yer alıyor.

Yemek Pişirme Yöntemi Son Derece Önemli

japon_mutfagi

Japon mutfağındaki en önemli özellik yiyeceklerin çoğunlukla ızgara, buharda haşlama ya da çok az yağ yöntemi ile pişirilmesi. Yani en sağlıklı pişirme yöntemleri kullanılıyor. Sebzeler özellikle ince doğranıyor. Bu sayede hem yiyecekler daha çabuk pişiyor, hem de besin değerini kaybetmiyor. Japon kadınları bu yemekleri baharatlarla dengeleyerek daha lezzetli ve daha sağlıklı yemekler elde ediyorlar.

Küçük Lokmalar

japon_yemekleri

Yemek yeme işi Japonlar için bir ritüel adeta. Her şey son derece yavaş, küçük lokmalar halinde yapılıyor. Bu sa son derece sağlıklı bir sindirim demek. Japonların tabak düzenlerinde bile, bir çok farklı yemeği aynı tabağa yerleştiriyorlar ve her lezzetin tek tek tadına varıyorlar. Elbette bu tabaklar tıka basa dolu değil. Her şey kararında.

Ekmek Yerine Pirinç Tatlı Yerine Mochi

japon_kadinlarin_sirlari

Japon mutfağında pirinç önemli bir yere sahip. Bu da ekmek tüketimini önlüyor. Her gün pirinç yemelerini garip bulabilirsiniz. Ama onlar bizim gibi pirinci yağ ve tuz ile pişirmiyorlar. Haşlayarak tüketiyorlar. Tatlı kültürü yok denecek kadar az. Bizdeki gibi, şerbetli ya da sütlü tatlılar tüketmiyorlar. Pirinçten yapılan ve Mochi denilen bir çeşit dondurma tüketiyorlar.

Öncelik Kahvaltı

japon_kahvaltisi

Japon yemek kültürünün en önemli parçası kahvaltı. Ama bizdeki gibi bir kahvaltı değil elbette. Japon mutfağındaki kahvaltı, pirinç, balık, çorba gibi, ana yemeklerin yanı sıra, çay ve omletten oluşuyor. Gördüğünüz gibi, beslenme şeklini tamamen değiştirip, ekmek ve şekerden uzak durmak sağlıklı ve fit bir bedene sahip olmak anlamına geliyor.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Her Zaman İncecik Olan Japon Kadınların Sırrını Merak Ediyor musunuz?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar