İBRAHİM SARAÇOĞLU ANLATIYOR..

Gezelim Görelim 2 Ağustos 2008

prof.dr. ibrahim saraçoğlu bugünde(28.05.2008) seda sayanın programında yine bitkilerin faydaları ile ilgili çarpıcı açıklamlarda bulundu ve yine çok faydalı bitki kürleri tarifleriverdi. İBRAHİM SARAÇOĞLU SUYUN ÖNEMİNİ ANLATIYOR.
konuşmasının başında suyun önemine değinen saraçoğlu günde en az 1,5 -2 litre ve mevsimine görede daha fazla miktarda su içmenin vucudumuzun bütün heryerine çok faydası olacağını söyledi.suyun yerini başka hiç bir içecek maddesinin dolduramayacağını ve çay, nescafe, meyvesuyu gibi içeceklerin suyun faydasını vermeyeceğini anlattı.sadece susadığınız zaman değil sık sık su içmelisiniz diyen saraçoğlu; eğer idrar renginizde koyulaşma varsa bu sizin az su içtiğinizin belirtisidir daha sık su içmeniz gerektiğinin göstergesidir dedi. saçtan, selülite, tırnağa, parlak ciltten böbrek sağlığına kadar her oganın sağlığı için su içmeyi ihmal etmeyin…
SİNÜZİT İÇİN KIR PAPATYASI KÜRÜ:
Kır papatyası küçük yapraklı ve göbeği sarıdır ve kokusu çok güzeldir. yolun hemen kenarında yetişmiş olanlar değil daha içlerde yetişenleri tercih ediniz ve gölgede kurutunuz.adet dönemlerini depresif geçirenlerde , papatya çayı çok rahatlatıcıdır. ayrıca saçınızın rengini doğal olarak açmak içinde kullanabilirsiniz. yarım litre su 4-5 yemek kaşığı kuru papatya kayanamış olan suyun içine papatyaları atın ve biraz beklettikten sonra indirin. başınızı bu suyun buharına tutun ve havlu ile başınızın etrafını kapatın. bu buharı 10 dakika kadar burnunuzdan ve ağızdan içinize çekin .gün içinde bu işlemi suyu tekrar ısıtarak 3-4 kez tekrar edin. ve haftada 2-3 kez taze olarak hazırlayıp aynı işlemi tekrarlayın. bu işlem sinüslerin boşalmasını sağlayacaktır.. sinüsler boşalmaya başlar başlamaz bu işlemi yapmayı bırakmayın ve birkaç hafta devam edin. sinüler tamamen boşalmadan bu işlemi bırakırsanız aynı sorunlar tetrar tekrar yineler ve tamamen geçmez.
DERİ KAŞINTILARI İÇİN:
YULAF SAMANI :yeşilken toplanmalı ve gölgede kurutulmalı. 1 su bardağı su 1 yemek kaşığı yeşil yulaf kaynamakta olan suyun içine yulafı at ve 5 dak. kaynat ocaktan indir ve ılındıktan sonra vucudunuzun kaşınan yerlerine sürün.
ROMATİZMA VE SİROZ İÇİN:
kerevizleri temizleyin ve doğradıktan sonra yarım litre suya at ve 5-6 dakika kaynatın.bu suyu ikiye ayırın ve günde iksefer bu suyu için. 15 gün aravermeden bu kürü tekrar edin 2-3 gün ara verdikten sonra yine 15 günlük bir kür daha uygulayın.
DİKKAT: BU KÜRÜ YÜKSEK TANSİYONU OLANLAR UYGULAMASIN. ÇÜNKÜ KERVİZ TANSİYONU YÜKSELTEN BİR BİTKİDİR!!!!!!!!!!!!!!!

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“İBRAHİM SARAÇOĞLU ANLATIYOR..” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar