Hangi Bitki Kürü Ne İçin Faydalıdır Ne Şekilde Kullanılır ?

Son dönemlerde bitkisel kürler oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Bitkisel kürlerde önemli olan, doğru bir şekilde kullanmaktır. Yanlış kullanılan bitkisel kürler faydadan çok zarar getirecektir. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Hangi bitki kürünün ne işe yaradığı ve kullanım şekillerinin nasıl olması gerektiği konusunda önemli bilgiler verdi. Ben de  bu kürlerin doğru kullanımları ve hangi rahatsızlıklarda kullanıldığı konusunda siz değerli okurlarımızı bilgilendirmek istedim.  ilk önce yine her konuşmasında olduğu gibi kısır(ebter) tohumlarla yetişmiş olan besinlere değindi ve bunların vücut sağlığımız için beklenen sağlık ve şifayı vermediğini anlattı. Seda Sayan’ın şahin kuşlarının erkeklerde cinsel gücü artırıcı etkisi var mıdır şeklindeki sorusuna da, bu gibi şeylerin tamamen safsata ve gerçek dışı olduğunu,şahinlerin cinsel gücü artırmada herhangi bir etkisinin olmadığını söyledi.

Kolesterol ve Trigliseridi Düşürmek İçin Yeşil Mercimek Kürü

kolesterol_dusuren_bitkiler

Kolesterolü ve tligliseridi düşürücü etkisi vardır.bu faydalı etkiler, yurt dışından ithal edilmiş ürünlerde değil, Anadolu’da doğal tohumlardan üretilmiş ürünlerde bulunur.

Göz Tansiyonu ve Kalp Büyümesi İçin Domates

goz_tansiyonu_ve_kalp_buyumesi_icin_sifali_bitkiler

Göz tansiyonu ve kalp büyümesi olanların taze sıkılmış domates suyu tüketmelerini önerdi.ayrıca iyi huylu prostat büyümesi ve idrar yapma zorluğuna karşı erkeklerinde domates suyu tüketmelerini bu sorunların ortadan kalkacağını anlattı. domatesi kestiğiniz zaman ,eğer etli kısmında beyazlıklar varsa bunun ebter tohumdan üretildiğini ve fayda vermeyeceğini de sözlerine ekledi.

Saç Dökülmesi İçin Lavanta Kürü

sac_dokulmesi_icin_lavanta_kuru

Saç dökülmesinin çeşitli nedenleri vardır. bunlardan en önemli sebeplerinden biride , doğal olamayan,genetiği ile oynanmış tohumlaradan üretilen besinleri tüketmekten kayanaklanadığını anlattı ve eğer saçınız yağlanmadan dolayı dökülüyorsa lavanta kürünü uygulayın dedi.

Lavanta Kürünün Kullanım Şekli

Yağlanmadan dolayı meydan gelen saç dökülmeleri için: Yarım litre suyu kaynatın.1 yemek kaşığı lavantayı içine atın ve 7-8 dakika kaynatın.. yağlı ve kirlenmiş saçınızı önce normal olarak yıkayın ve en son bu lavanta suyunu saçınıza dökün ve saçınızı bir havlu ile sarın yarım saat bekleyin ve durulayın. bu kürü haftada birkaçdefa uygulayabilirsiniz.saçınız da aşırı yağlanma varsa çok yağlı yemek ve yiyecekler tüketmemelisiniz.

Kepeklenmeden Dolayı Oluşan Saç Dökülmesine Isırganotu Kürü

Kuru yada taze ısırganı 3 dakika kaynatın ve saçınızı bu su ile yıkayın.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak İçin Nane Kürü

istenmeyen_tuyler_icin_nane_kuru

Bazı hanımlarda testesteron hormonlarının yüksekliğinden doayı aşırı tüylenme olur. bunun için sabah öğle ve akşam taze nane tüketin ama yemekle birlikte değil ayrıca tüketilmelidir.Ayrıca nane menopoz dönemindeki

Doğurganlığı Artırmak İçin Kuru İncir Kürü

hamile_kalmak_icin_kuru_incir_kuru

Günlük hayatımızda tükettiğimiz pek çok besin artık doğal değil ve içlerinde katkı maddeleri vardır. bu nedenle de hastalıklar çoğalmaktadır. saç dökülmesinden kansere, erkeklerde sperm azlığından kadınlarda doğurganlığın azalmasına kadar pek çok sorunun ana nedeni  bu tip besinlerle beslenmektir. Kuru incirin önemli bir özelliği, yumurta sayısını ve folikül sayısını artırmasıdır. bazı hanımların yumurta sayısı azdır ve doğurganlık özellikleride zayıftır.

Kuru İncir Kürünün Uygulanışı

 7-8  tane soğuk su ile yıkanmış inciri yarım litre suda 7-8 dakika kadar haşlayın ve bu incirin suyunun yarısını sabah kahvaltısından sonra ,yarısını da öğle yemeğinden önce için.20-25 gün boyunca hegün taze olarak hazırlayın ve bu kürü uygulayın. eğer testesteron hormonu yüksek çıkıyorsa bu kürden önce 1 hafta boyunca nane kürü uygulayın ve daha sonra incir kürünü yapın. Sayfamızın ARŞİV bölümünde nane kürü tarifini bulabilirsiniz…

Sperm Azlığı İçin Keçiboynuzu Kürü

ibrahim_saracoğlu_keciboynuzu_kuru

Erkeklerde iktidarsızlığa ,sperm azlığına karşı çok faydalıdır.keçi boynuzu kürü tarifi sayfamızın ARŞİV bölümünde bulabilirsiniz.
Ayrıca keçiboynuzukürü;akciğer kanserine, kemoterapi sırasında ciğerlerde oluşan ödemlere ve allerjik astıma karşıda çok şifalıdır.

Liposuction Neden Zararlıdır ?

liposuction_zararlari

İbrahim Saraçoğlu bu konu ile ilgili olarak da; östrojen hormonu sadece yumurtalıklarda üretilmez,yağ dokusunda da üretilir. kadınlar için önemli olan bu östrojen, liposuction yapıldığı zaman yağ dokusu ile birlikte alınıp dışarı atıldığından (özellikle bu işlem bilinçsiz kişiler tarafından yapıldığında ) vücut hormon dengesizliği ile karşı karşıya kalır dedi.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Hangi Bitki Kürü Ne İçin Faydalıdır Ne Şekilde Kullanılır ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar

instagram takipçi hilesiinstagram beğeni