Kadınların Bir Numaralı Dostu Olan Şifalı Bitki Hangisi Biliyor musunuz ?

ibrahim saraçoğlunun mucizevi kürlerinden biride saçlar için lavanta kürüdür. Aktarladan lavanta alırken dikkat edilecek bir husus mavi çiçekli olanını seçmektir.dökülen ve yıpranmış saçlar için lavanta kürünün tarifi şöyle:

LAVANTA KÜRÜNÜN HAZIRLANIŞI:

Kaynamakta olan 3 bardak suyun içine bir tutam lavantayı atıyorum ve 15 dk. dinlendiriyoruz. sıcakken süzüp saçlarımızı bu su ile iyice ıslatıyoruz yarım saat bekledikten sonra saçları sadece durulayıp kurumaya bırakıyıruz yada makina ilede kurutabilirsiniz. bir ay boyunca bu kürü uyguluyoruz . ayrıca bu kürü saçları çok çabuk yağlananlarda gönül rahatlığıyla uygulayabilir.

MENEPOZ İÇİN ASLANPENÇESİ KÜRÜ :

ibrahim saraçoğlunun menapoz dönemindeki hanımlarda bazı tavsileri var. menapoz döneminin sıkıntılarını azaltacak onları rahatlatacak

ASLANPENÇESİ KÜRÜ tarifi:

bir bardak suyun içine bir tutam aslanpençesi atıyoruz 7-8 dak. kısık ateşte kaynatıyoruz ve süzüyoruz. bu suyu her gün taze olarak hazırlayıp her gün tüketilirse çok faydasını görürsünüz. alınan aslan pençelerinin kenarları düz olanı yani tırtıklı olmayanı tercih edilmeli. kökleri kesinlikle kullanılmaz.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Kadınların Bir Numaralı Dostu Olan Şifalı Bitki Hangisi Biliyor musunuz ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar