İnstagram’da Canlı Yayın Dönemi Başlıyor! Herkes Herkesi Kaydedebilecek

Önce facebook ardından Periscope ve Twitter.. Şimdi de  instagram.. Canlı Yayın dönemi artık sosyal medyadaki tüm platformlara sıçramış durumda. Hatırlarsanız daha önceki bir makalemde de Twitter’de canlı yayın dönemi hakkında sizleri bilgilendirmiştim. Facebook’a ait bir platform olan İnstaram’da da canlı yayın dönemi, ABD kullanıcıları için hayat geçirildi. İlerleyen günlerde de tüm kullanıcılar içi canlı yayın uygulamasının kullanılabilir hale getirileceği belirtiliyor. Canlı yayın özelliğinin en çok ses getiren kısmı ise, kullanıcıların istedikleri canlı yayını kaydedbilecek olması oldu.

Instagramda Canlı Yayın Dönemi

instagram

İnstagram, Facebook, Twitter ve Periscope gibi uygulamaların gözde kullanım şekli canlı yayın olayını hayata geçirdiğini duyurdu. İnsanlar sosyal medya üzerinden canlı yayın yaparak gösteriler, konserler ve hatta kendi duygu durumlarını canlı yayın ile tüm takipçileriyle paylaşabilir duruma geldiler. Artık instagram kullanıcıları da Facebook, Periscope ve Twitter kullanıcılarının yaptığı gibi canlı yayın paylaşımları yapabilecekler.

İnstagram’da Canlı Yayın Nasıl yapılır ?

instagram_canli_yayin

İnstagram’da canlı yayın yapabilmek için, öncelikle sol üst köşede yer alan kamera simgesine dokunarak sağ tarafa kaydırmalıdır. Uygulama üzerinde, video çekmek için ekranı kaydırdığınız zaman karşınıza canlı yazan bir botun çıkacak. Bu butona basarak, video kaydı yapmadan direkt olarak canlı yayın yapabilirsiniz. Canlı yayın yapan kişilerin kullanıcı adlarının altında LIVE ibaresi olacak. Ve zaten bildirim geldiği için de takip ettiğiniz kişilerin canlı yayın yaptığını rahatlıkla fark edebileceksiniz. Eğer dilerseniz, KEŞFET bölümünden canlı yayın yapan kullanıcıları görebilirsiniz.

Herkes Herkesi Kaydedebilecek

instagram_canli_yayin_yapma

İnstagram’ın son güncellemesi ile birlikte gelen canlı yayın özelliğinde,kullanıcılar incelemek istedikleri yayınları kayderek daha sonra ofline olarak izleyebilecekler.  Ama önemli bir konuyu da hatırlatmak isterim. İnstagram’daki canlı yayın videoları canlı yayın sona erdiğinde siliniyor. Bu sebeple kayıt etmek isterseniz hızlı davranmanızda fayda var.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“İnstagram’da Canlı Yayın Dönemi Başlıyor! Herkes Herkesi Kaydedebilecek” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar