İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Kolay ve Doğal Yolu

İlk bahara girdiğimiz şu günlerde, herkesi, özellikle de hanımları yaz telaşı sardı. Bir taraftan zayıflanıyor, bir taraftan yazlık kıyafetler yavaş yavaş dolaplarda yerlerini alıyor. Diyetler, hamamlar, saunalar, masajlar, cilt ve saç bakımı.. Pek çok iş var. Ama hanımlar bundan hiç de şikayetçi değil. Bir de elbette hanımların ortak sorunu istenmeyen tüyler var. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en kolay ve etkili yolu elbette lazer epilasyon. Ama lazer epilasyonun çok zahmetli ve uzun bir süreç olmasının yanı sıra çok vakit ve bütçe isteyen bir yöntem olması herkesi bu işlemi yaptırmasına engel olan bir durum. Peki bu durumda istenmeyen tüylerle baş başa kalmak ya da çok can yakan ağda, epilasyon cihazı gibi yöntemlere mi başvurmak gerekli. Hayır. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın doğal ve kolay yolunu ben önermek isterim sizlere.

istenmeyen_tuyler

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak İçin Kolay ve Doğal Bir Yöntem

  • 10 gr vazelin,
  • 30 gr lanolin
  • 25 gr kırlangıç otu özü,
  • 15 gr nişasta,

istenmeyen_tuylerden_kurtulmanin_dogal_yolu

Hazırlanışı ve Kullanım Şekli

Yukarıda verilmiş olan malzemeler, bir tencerenin içine koyun. Bu tencereyi de içi su dolu başka bir tencereye koyup, ocağın üzerine alın ve malzemeleri benmari usulü eritin. Malzemeler eriyince içerisine nişasta ekleyin, karıştırın. Soğumasını bekleyin. Hazırladığınız bu doğal cilt maskesi, soğuyunca maske halinde yüzünüze, bacağınıza veya istenmeyen tüylerinizin olduğu herhangi bir bölgeye sürüp, 8 saat sonra sıcak suyla yıkayın. Önerdiğim süre sizin için belki uzun bir süre olabilir, ama emin olun sonucu görünce beklediğinize değdiğini göreceksiniz.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Kolay ve Doğal Yolu” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar