JİMNASTİKLE KARIN ERİTME

Gezelim Görelim 25 Ağustos 2008

Karın jimnastiği için her şeyden önce ,üstüne rahatlıkla uzanabileceğiniz sert ve düz bir yer gerekli. Ayrıca yanınızda başınızın altına koymak için birde yastık bulundurursanız iyi olur.Altı egzersizlik program boyunca, derin ve düzenli nefes almalısınız.
1) Başınızı yastığa koyarak rahat sırt üstü uzanın. Kollarınız yanınızda dursun. Derin soluk alıp, birkaç saniye gevşemeye çalişın. Sonra derin bir nefes alıp, karnınızı bütün gücünüzle içinize çekin. Biraz daha bu durumda kaldıktan sonra, altıya kadar sayıp rahatlayın. Bu hareketi on defa tekrarlayın.
2) Yüzükoyun dönün ve elleriniz yanınızda olmak üzere, çenenizi, yastığın üzerine koyun. Sonra yere değemeyecek biçimde karnınızı içinize çekip, nefes alarak bir ayağınızı düz tutarak kaldırın. Nefesinizi verirken, bacağınızı yavaş yavaş indirin ve aynı hareketi öbür bacağınızla yapın. Bunu her bacak için altı defa tekrarlayın.
3) Yine karın üstü yatmış durumda, ellerinızle kalçanızı sıkıca kavrayın. Sonra çenenizi yastıktan kaldırırken, iki bacağınızı birden kaldırın. Dörde kadar sayıp bırakın. Aynı hareketi dört defa tekrarlayrn.
4) Karnınızın üstünde kollarınız yastığın üstüne gelecek biçimde biraz aşağıya doğru kayın. (Avuçlarınız aşağıya baksın). Nefes alırken dizlerinizi hafifçe büküp kalçanızı havaya kaldırın. Karın kaslarını iyice gererek dörde kadar sayın, sonra tekrar uzanın. Bunu da on defa tekrarlayın.
5) Sırt üstü dönerken başınızı yastığın üzerine koyun, kollarınız yanınızda dururken ayaklarınızı birleştirip bir an vücudunuzu gevşek bırakın, sonra ayaklarınıza bakmak için başınızı ağır ağır kaldırın. Dörde kadar saydıktan sonra, kendinizi tekrar rahat bırakın. On defa tekrariayın.
6) Avuçlannızı yere dayadıktan sonra, derin bir nefes alıp bacaklarınızı yavaş yavaş indirirken, nefesinizi verin. Bu hareketi de beş defa tekrarlayın.
Düzenli bir şekilde perhiz yaptıktan sonra ve her sabah bu Jimnastik hareketlerini uyguladıktan sonra, düz ve istediğiniz gibi bır karma sahip olacaksınız.
KARNINIZI NASIL ERİTEBİLİRSINİZ
Karnınızı eritmek için yapacağınız ilk şey yiyeceğinize özen göstermektir. Düzenli bir şekilde yapacağınız jimnastik hareketleri de, karnınızı eritmede önemli ölçüde yardımcı olur.
SIKI BİR PERHİZ
Başlangıçta size biraz zor gelse de, istediğiniz gibi bir karın elde etmek için yemekten önemli ölçüde kısmak gerekir. Günde sekiz çeşit yemekte, iki haftada, karın kısmınızda iki buçuk kilo verebilirsiniz. Hergün aşağıda on iki perhiz yemeğinden sekizinin, ayrıca yemek aralarında yenileceklerden de her öğün için üç tanesini seçerek:
1- Yumurta, balık ve yeşil salata.
2- Pirzola, lahana ve bir portakal.
3- Izgara balık ve yeşil salata.
4- Haşlama balık.
5- İki yumurtadan peynirli omlet.
6- Sebze çorbasıyla rendelenmiş peynir.
7- İki yumurtadan omletle, bir parça et.
8- Etli biber dolması.
9- Izgara börek.
10- Hamburger ile salata.
YEMEKLER ARASINDA
YİYECEKLER:
(günde 3 tanesini seçin):bir portakal,bir dilim söğüş et,bir kaynamış yumurta,bir dilim peynir,yarım greyfurt, bir parça lahan salatası
İÇECEKLER:
istediğiniz kadar su,acı kahve ve limonlu çay. bu öğütleri yerine getirirseniz ik haftada karnınızın dümdüz olduğunu göreceksiniz.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“JİMNASTİKLE KARIN ERİTME” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar