Kahvenin Taze Kalmasını Sağlayacak Pratik Bilgiler

Pratik Bilgiler 18 Mayıs 2017

Türk kahvesi bizim geleneksel içeceklerimizi ve ikramlarımız arasında yer alır. Türk kahvesini keyifle içmek için de en önemli olan Türk Kahvesinin taze olmasıdır. Sürekli olarak az miktarlarda taze kahveyi her zaman alamayız. Ama almış olduğumuz kahvenin uzun süre taze kalmasını sağlayabiliriz. Bu gün size kahvenin taze kalmasını sağlayacak bir kaç pratik öneri sunmak istiyorum.

kahvenin_taze_kalmasi_icin

  • Türk kahvesini taze tutmanın en pratik yolu kahve kavanozunun içerisine bir kaç adet kesme şeker koymaktır. Bu sayede Türk Kahvesi uzun süre taze kalacaktır ve nem almadığı için de bozulmayacaktır.
  • Türk kahvesinin bozulmasını önlemek için, kahvenizi, hava almayan ve ağzı sıkıca kapanan bir kutu içinde saklamanız gerekir. Kahve hava ile temas eder ise, %80 oranında tazeliğini kaybedecektir.
  • Kahveniz taze olsa da bazen piştiğinde acı bir tat alırsınız. Bunun sebebi de kahveyi pişirmekte kullandığınız suyun kireçli olmasıdır.
  • Türk Kahvesini yaparken içine bir çimdik tuz atmanız kahvenin aromasının daha yoğun olmasını sağlar. Kahvenin kokusunu sevmediyseniz, içine az miktar vanilya ekleyebilirsiniz.
  • Kahvenizi yaparken ne kadar soğuk su kullanırsanız kahveniz o kadar köpüklü ve lezzetli olacaktır.
Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Kahvenin Taze Kalmasını Sağlayacak Pratik Bilgiler” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar

instagram takipçi hilesiinstagram beğeni