KAN TOZU NEDİR ?NE İŞE YARAR?

Gezelim Görelim 2 Kasım 2008

Sağlığımızı koruyabilmek için her zaman birşeyler yapmaya çalışırız,korunuruz zararlı şeylerden.. Zaman geçiyor yediğimiz gıdalar da değişiyor. sağlığımızı korumak adına,kansorajen maddelerden uzak kalmak adına onca uğraşımız yada onca döküp saçtığımız paralar boşuna gidiyor.Çünkü artık organik bir gıda kalmadı neredeyse.Bunun sebebi de kimyasal ilaçların yanlış kullanımı yine yanlış gübreleme sonucu!
Peki ne yapacağız?
Biz buna mahkumuz deyip hiç bir çaba da bulunmayacak mıyız? Ya da çifçilerimiz ne yapacak? İşi gücü bırakacak mı? hayır buna da hayır. Yapılması gereken tek şey insanların bilgilendirilmesi! ve bizde şimdi size dünyanın en organik,en sağlıklı,en hızlı ‘varlığını’ gösterebilen bir gübre çeşidini tanıtacağız. Bu da ‘Kan tozu..’
Kan tozu bilindik kanın tozu ama hayvan kanının tozudur. En hızlı etkisinin gösteren gübre olduğu için çoğu yetiştirici,firma,ya da çiftçilerin istediği ve beklediği şey haline gelmiştir. Bu gübreyi üretip ticarete sokmak bile çok kolay! En basit para kazanma yolu bile diyebiliriz hatta. Yapılacak tek şey mezbalarla anlaşmak yani hayvan kesim yerleriyle.Hayvanların kesimiyle ortaya çıkan kanı alacaksınız sadece ve bir yere ihtiyacınız var. Aldığınız kanı kurutabilmek için. bu kanı her şekilde kurutabiliriz. kurutmadaki amaç kanın suyunu (serum) diğer proteinli (plazma) kısmından ayırmak. Ayırdıktan sonra geride kalan çökeleği kurutup öğüteceksiniz sadece bundan ibaret yani.
Kan tozunun bileşimindeki azot, organik halde ve özellikle protein halinde bulunur ve kan tozu toprağa verildiğinde süratle bitki tarafından kullanılabilir hale geçer. Bu özelliğinden dolayı kan tozu, diğer organik gübre materyallerinden daha üstündür.
Bu kadar işe yarar özelliklerinden bahsettik şunu dip not olarak söyleyelim bilindiği kadarıyla Türkiyede bu işi yapan yok! Neden diye sorar herkes hiç bir maliyeti yok,sıkıntısı yok ve de çok pahallı birşey . Hemen söyleyelim arkadaşlar bunun tek sebebi insanların çifçilerimizin, yetiştiricilerimizin bilinçsiz olması.Böyle bir gübreden bile haberleri olmaması veya yine yanlış kullanılması.
Gübrenin dikenini söylemeyi unuttuk. Kandaki suyu (serumu) diğer proteinli (plazma) kısmından ayırmak için kuruttuğumuz zaman 4/1 uçup gidiyor. Yani 100 litrelik bir kanı kurutma işleminden sonra elimize kalan çökelek kısmı(kan tozu) yani işe yarar kısım 25 kilo civarı bir şey oluyor. Bu gübre de böyle bir şey işte güzel olan herşey azdır Zaten gramla satılır. Ve gerçekten çok pahallıdır .

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“KAN TOZU NEDİR ?NE İŞE YARAR?” Konulu yazıdaki yorumlar

  • Anonymous

    kaynak :
    http://www.keskinzeka.com
    teşekkürler

  • İlginizi Çekebilir

    Sponsor Bağlantılar