Kanser Yapan Yiyecekler

Sağlık 9 Kasım 2013

Çağımızın en önemli ve kesin tedavisi hala bulunamayan illeti kanser, maalesef her geçen gün biraz daha artıyor ve can almaya devam ediyor. Günümüz yaşam şartlar, teknoloji, beslenme ve daha pek çok etkene bağlı olarak gelişen kanser hastalığında tüketmiş olduğumuz besinlerinde büyük etkisi olduğu düşünülüyor. Kanser Yapan Yiyecekler konusunda bir araştırma yaptık ve gördük ki, sıklıkla tükettiğimiz yiyeceklerin hemen hemen hepsi kanser sebebi. Bu günkü makalemizde Kanser Yapan Maddeler,Kanser Yapan Besinler,Kansere Sebep Olan Yiyecekler,Kansere Sebep Olan Beslenme Alışkanlıklarımız,Kanser Nedeni ve Korunma Yolları ile ilgili yaptığımız derlemeyi paylaşacağız.  Yaşadığımız yüz yılın vebası olarak adlandırılan kanser hastalığı her geçen gün biraz daha artıyor. Üstelik henüz çaresi bulunmuş değil. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, kanser hastalığı ile beslenme arasında sıkı bir bağ var.. Bazı besinler kanser nedeni ve korunma yolları da bu besinlerden uzak durmak. Kansere sebep olan beslenme alışkanlıklarımız arasında özellikle fasfood tipi beslenme önemli bir yer tutuyor. Üstelik bu tip hazır gıdaları hem kendimiz, hem de çocuklarımız sıklıkla tüketmekte. Bu gün sizlere kansere sebep olan besinler konusunda bir kaç bilgi vermek istedik.

Kanser Nedeni Besinler
Kanser Nedeni Besinler

Kanser Yapan Maddeler,Kanser Yapan Besinler,Kansere Sebep Olan Yiyecekler, Kansere Sebep Olan Beslenme Alışkanlıklarımız,Kanser Nedeni ve Korunma Yolları

Kanser yapan yiyeceklerden uzak durmak korunmak açısından en sağlıklısıdır. Dışarıdan yenecek yemekler yerine evde sağlıklı pişirme yöntemleri ile pişirilmiş yemekleri tercih etmek gerekir.

Hamburger

Hemen hemen her köşe başında gördüğümüz ve özellikle çocukluk çağlarında çocuklarımıza sıklıkla aldığımız hamburgerler, dana kıyması köfte ile hazırlanıyor ve sunuluyor. Fakat bu köftelerin uzun süre dayanması ve et ürünlerini korumak amacı ile sodyum nitrat kullanılıyor. Sodyum nitrat, hem kanser hem de kalp krizi açısından son derece riskli bir madde.

Patates Kızartması

Çok yüksek ısıda, bol sıvı yağ içerisinde kızartılan patates kızartması elbette nefis oluyor. Ama gelin görün ki, yüksek ısıya maruz kalan sıvı yağın içerisindeki kimyasallar değişime uğruyor ve kanserojen bir madde oluyor..

Donut

Un, yağ ve hidrojen içeren yağlarla yapılmasının yanı sıra, yüksek ısıda pişirilmesi nedeniyle, kanser eden besinler bir tanesi.

 Cips -Kraker -Kurabiye

Genellikle hazır olarak tükettiğimiz bu atıştırmalıkların yapımında bol miktarda trans yağ kullanılmaktadır. Trans yağlar da kanser hastalığı açısından büyük risk oluşturmaktadır.

Sosis-Sosisli Sandviç

İşlenmiş besin grubundan sosis de tıpkı hamburger gibi, sodyum nitrat içermemektedir. Özellikle çocukların çok severek tükettiği sosis malesef son derece de zararlıdır. Eğer çocuğunuz sosis seviyor ise, yılda en fazla tüketebileceği sosis miktarı sadece 12 adettir.Kanser Yapan Maddeler,Kanser Yapan Besinler,Kansere Sebep Olan Yiyecekler,Kansere Sebep Olan Beslenme Alışkanlıklarımız,Kanser Nedeni ve Korunma Yolları

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Kanser Yapan Yiyecekler” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar