KEKİK SUYUNUN ,PAPATYA SUYUNUN,BİBERİYE SUYUNUN,ISIRGANOTU SUYUN FAYDALARI

KEKİK SUYU
Kekiğin yatıştırıcı, idrar sökücü ve antiseptik etkileri olduğu, idrar söktürücü özelliği ile böbreklerdeki kum ve taşların atılmasına, idrar yollarındaki sorunların giderilmesine, vücut yağlarının erimesine, kolesterolün düşürülmesine, mide ve bağırsakların çalışmasına,hazmı kolaylaştırmaya, yüksek tansiyonu düşürmeye (bazı bünyeler hariç), şeker hastalarında kan şekerinin düşürülmesine, baş ağrılarının hafiflemesine, antiseptik özelliği ile vücuttaki mikropları gidermeye, bağırsaktaki parazitlerin düşürülmesine ve bağırsak iltihaplarının giderilmesine yardımcı olabileceği belirtilmektedir. Ayrıca kekik suyuyla ağızda gargara yapılmasının ağızdaki bakterilerin giderilmesine faydalı olabileceği de belirtilmektedir.
PAPATYA SUYU 
Mayıs ve çayır papatyaları olarak kır ve bahçemizi süsleyen papatya, sinir sistemini düzenlemeye, astım, faranjit ve bronşitin tedavisine ve göğsü yumuşatmaya, boğaz iltihabının giderilmesine yardımcı olabileceği bildirilmektedir. Papatya suyu saçların rengini açma özelliği ile de bilinmektedir. 
BİBERİYE SUYU 
İğne yapraklı olan bu bitkinin zihin açıcı özelliğinin olduğu, mide ve bağırsakların çalışmasını hızlandırmaya, sinir sistemini düzenlemeye, idrar söktürmeye, kan dolaşımını düzene sokmaya, yorgunluğun, mafsal, adale ve siyatik ağrılarının giderilmesine, astım ve bronşitin tedavisine yardımcı olabileceği kaynakçalarda belirtilmektedir.
ISIRGAN OTU SUYU 
Isırgan bitkisi ülkemizin her bölgesinde kendiliğinden yabani olarak yetişir. Bazı yörelerde taze yapraklarının yemeği ve salatası yapılır. Çıplak elle tutulduğunda elde yanma ve kaşıntı yapar.Vücut hücrelerini yenilemeye, böbrek ve idrar yolları rahatsızlıklarına, kansızlığa, cinsel aktiviteyi canlandırmaya, saçların beslenmesine, saç dökülmesinin önlenmesine iyi gelebileceği belirtilmektedir. Ayrıca kanser hastalığının ön tedavisinde de tedaviye yardımcı olabileceği kaynakçalarda belirtilmektedir

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“KEKİK SUYUNUN ,PAPATYA SUYUNUN,BİBERİYE SUYUNUN,ISIRGANOTU SUYUN FAYDALARI” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar