Kendi Gazlı İçeceğinizi Kendiniz Yapın: Zencefilli Soda Tarifi

Yazın sıcak günlerinde nasıl serinleyeceğimizi şaşırdık. Üstelik bu yaz mevsimi sanki her zamankinden daha sıcak. Resmen kavrulduk. Yazın serinlemek için en çok gazlı içecekler tüketiliyor. ama bu gazlı içeceklerin de faydasından çok zararı var. Peki ne yapmamız gerekiyor dediğinizi duyar gibi oluyorum. Eğer gazlı içeceklerden vazgeçemiyorsanız, sizlere evde hazırlayabileceğini doğal gazlı içecek tarifi vermek istiyorum. Zencefilli soda tarifi. Üstelik bu nefis tarifimiz zayıflamak isteyenler için de iyi bir alternatif olacak.

zencefilli_soda_tarifi

Zencefilli Soda Tarifi İçin Gerekli Malzemeler ;

  • 1/2 kase bal,
  • 1/2 kase soyulmuş zencefil,
  • 6 adet sade soda,
  • taze nane yaprakları veya limon dilimleri,

Evde Zencefilli Soda Yapımı

zencefilli_soda_yapimi

Küçük parçalar halinde doğradığınız zencefili ve balı tavanın içine koyup, orta hararetli ısıda 15 dakika karıştırarak pişirin. Ocağın altını kapatarak soğumaya bırakın. Büyük boy bir cam sürahinin içine soğumuş olan zencefilli bal karışımını ve sodaları ekleyin. İçine bol miktarda buz ekleyerek servis edin. Taze nane yapraklarını veya limon dilimlerini servis sırasında süslemek amaçlı kullanabilirsiniz. Afiyet olsun.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Kendi Gazlı İçeceğinizi Kendiniz Yapın: Zencefilli Soda Tarifi” hakkında 0 yorum var