Kilo Verdikten Sonra Yeniden Kilo Almanızı Önleyen 10 Etkili Yöntem

Kilo almak son derece kolay olsa da kilo vermek dünyanın en zor işlerinden bir tanesi. Diyet yapmak dünyanın en büyük eziyetlerinden bir tanesi sanırım. Önemli olan sürekli diyet yapıp kilo vermeye uğraşmak değil. Belli bir beslenme programını yaşam tarzı olarak belirleyip ona göre beslenmek gerekir. Bu sayede sürekli diyet yapmak ve diyeti bıraktığınızda kilo almak problemi de yaşamamış olursunuz. Bu gün sizlere diyet yapmadan, ve verdiğiniz kiloları geri almadan sağlıklı ve fit bir hayat sürebilirsiniz. Size önereceğimiz uygulaması son derece kolay ve son derece etkili 10 yöntem sayesinde formunuzu korumanın keyfini çıkaracaksınız.

yemek_yemek

Yemekleriniz İçin Bir Planlama Yapın

Yemek yediğiniz saati ve yiyeceğiniz miktarı planlayın ve bu planlamanın dışına çıkmayın. Rastgele saatlerde yiyeceğiniz her yemek size ekstra kalori olarak geri dönecektir.

market_alisveris_listesi

Alışverişe Gidecekseniz Önce Yemek Yemelisiniz

Alışverişe çıkmadan önce mutlaka karnınızı doyurun ve alışveriş listenizi mutlaka evde yapın. Gereksiz alışveriş yapmanızı önleyecek sağlam bir önlemdir.

duzenli_beslenme

Düzenli Beslenmeye Özen Gösterin

Gün içerisinde mutlaka 3 ana öğün ve ara öğünler olarak yapın. Bu ana öğünlerin günlük aynı saatte olmasına dikkat edin. Buradaki püf nokta düzenli ve az miktarlarda beslenmeniz. Bu konuda mutlaka iradeli olun.

kucuk_porsiyon

Yiyeceklerinizi Küçük Porsiyonlar Halinde Hazırlayın

Yemek yemeden önce mutlaka yiyeceklerinizi porsiyonlara ayırın ve miktarı az tutun.

hizli_yemek_yemek

Hızlı Yemek Yemekten Vazgeçin

Her ne sebeple olursa olsun hızlı yemek yemeyin. Hızlı yenen yemek daha fazla yemek yemenize neden olacaktır. Bu sebeple lokmaları daha fazla çiğneyerek ve yavaş bir şekilde yemek yemek saha sağlıklı ve daha az yemek yemeniz açısından önemlidir.

oturarak_yemek_yemek

Yemeğinizi Oturarak Yiyin

Ayakta yemek yemek midenin daha fazla besin almasına neden olur. Oturarak yemek yediğinizde mide daha az yiyecek alacak ve bu sayede daha az yemek yemiş olacaksınız.

yemek_yerken_tv_izlemek

Yemek Esnasında Başka Bir İşle Meşgul Olmayın

Yemek yerken başka bir şeyle meşgul olmayın ve sadece yemeğinize odaklanın. Yemek sırasında TV izlemek müzik dinlemek veya başka bir iş ile meşgul olmak gereğinden fazla yemek yemenize neden olur.

atistirmaliklar

Atışmalıklardan Vazgeçin

Atıştırma isteği duyduğunuzda hemen o fikirden vazgeçmenizi öneririm. Kendinize bir meşgale bulmanız atıştırma fikrinden vazgeçmek için iyi bir yöntem olacaktır.

tempolu_yuruyus

Düzenli Olarak Spor Yapın

Düzenli olarak spor yapmanız formunuzu ve sağlığınızı korumak açısından son derece idealdir. Arada bir 10 km koşmak yerine günlük yarım saat tempolu yürümek bile düzenli spor yapmak adına ideal bir seçim olacaktır.

abur_cuburlar

Abur Cuburları Hayatınızdan Çıkarın

Cipsler, bisküviler, şekerlemeler hepimizin en sevdiği atıştırmalıkların başında geliyor. Ama en çok da bizim kilo almanızı sağlayan şeyler olduğunu yeniden hatırlamakta fayda var. Eğer kilo vermek ve verdiğiniz kiloları geri almamak istiyorsanız bu atıştırmalıkları ve abur cuburları hayatınızdan çıkarmanız gerekiyor.

zayiflamak

Size diyet yapmadan da kilo vermenin mümkün olabileceğini göstermek istedim bu makalemde. Diyet yapıp sürekli aç dolaşmak yerine bazı kurallara dikkat ettiğiniz zaman emin olun diyet yaptığınızdan çok daha fazla kilo vereceksiniz ve verdiğiniz kilolar yeniden size ulaşamayacak. Sağlıklı ve fit günler dilerim.

Zayıflamak mı İstiyorsunuz ? İşte Zayıflamanın Kolay Yolu

Ender Saraç Zayıflatan Kış Çayı

Zayıflatan Mucize İksir

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Kilo Verdikten Sonra Yeniden Kilo Almanızı Önleyen 10 Etkili Yöntem” hakkında 0 yorum var