Kilo Vermek İçin Öncelikle Karaciğerinizi Temizlemeniz Gerekir

Bazı insanlar şanslı genlere sahiptir. Dünyayı yerler ama, kilo almazlar. Bazıları ise, o kadar şanslı değildir. Hatta oldukça şansızdırlar. Su içseler kilo alırlar. Aldıkları kiloları vermek de oldukça zordur. Peki bu kilolardan kurtulmak için ne yapmak lazım ? Nasıl olacak da zayıflanacak ? Diyet veya egzersiz bilinen yöntemler ama, ben bu gün sizlere pek çok insanın bilmediği bir konudan bahsedeceğim. Kilo vermek istiyorsanız öncelikle karaciğerinizi temizlemeniz gerekiyor. Evet zayıflamanın ve fit kalmanın yolu temiz bir karaciğerden geçiyor.

Kilo Vermek İçin Karaciğerinizi Temizleyin

karaciger_detoksu

Karaciğerin görevi, gereksiz olan her şeyin vücuttan atılmasını sağlamaktır.  Karaciğerin temizliği yapmak pek çok sağlık probleminin önlenmesinin yanı sıra kilo vermeye de fayda sağlayacaktır. Obezite ve aşırı kilonun nedenlerinin başında çok fazla yemek yemek ve egzersiz yapmamak gelir. Yediklerimiz egzersizle yakılmadığı zaman, vücut bu yiyecekleri yağa çevirir ve karaciğerde yağlanma başlar. Karaciğer zarar gördüğünde ise, mesane tıkanıklığı, idrara çıkmakta zorlanma, kabızlık veya yumuşak dışkılama gibi sorunlar ortaya çıkar. Ayrıca temiz olmayan bir karaciğer kilo vermenizi de zorlaştırır.

Karaciğer Temizliğinin Faydaları

karaciger_temizligi

Karaciğer günlük görevleri esnasında toksin biriktiren bir organdır. Karaciğer temizliği yapmak, bağırsak hareketlerini hızlandırır, karaciğerin yanı sıra mesanede ve vücutta birikmiş olan toksinlerin dışarı atılmasını sağlar. Karaciğer temizliği sırasında çok fazla hareket etmek ağır kaldırmak ve çok fazla dışarıda gezinmek önerilmez. Çünkü karaciğer temizliği sırasında, baş dönmesi, bulantı, kusma gibi şikayetler olabilir. Bu sebeple de seçlen besinler tüketildikten hemen sonra yatılması sakıncalıdır.

Karaciğer Temizliği İçin Doğal Öneriler

karaciger_detoksu_dogal_yontemler

Karaciğer temizliği için uygulanabilecek bazı doğal yöntemler mevcuttur. Bunlardan en çok bilinenleri ve uygulama şekillerini aşağıda bulabilirsiniz. Bu uygulamaları yapmadan önce doktorunuza danışmanız gereklidir.

Sarımsaklı ve Zencefilli Greyfurt Suyu

sarimsakli_zencefilli_greyfur_suyu

2 adet greyfurt, 4 adet limon, 2 diş sarımsak, 1 dilim kök zencefil, 300 ml saf su ve 2 yemek kaşığı zeytinyağı..
Greyfurt ve limonların suyunu sıkın, zencefili rendeleyin. Sarımsağı da ezin. Tüm malzemeleri blanderden geçirin. Gece uyumadan önce bu karışımı için. Bu uygulamayı hafta sonu yapabilirsiniz.

Sarımsaklı ve Zeytinyağlı Portakal Suyu

sarimsakli_zeytinyagli_portakal_suyu

1/4 fincan zeytinyağı, 1/4 fincan taze sıkılmış portakal suyu, 1/2 yemek kaşığı rendelenmiş zencefil ve 1/2 yemek kaşığı dövülmüş sarımsak. Tüm malzemeleri blendırdan geçirin ve yatmadan önce için. Sağ tarafınıza yatın. Bu işlemi peş peşe 3 gece tekrarlayın. art arda üç gece tekrarlayın. ayrıca bol bol su için. Düzenli egzersiz yapın. Havuç, zeytinyağı, kırmızı pancar,avakado, yeşil çay gibi karaciğer temizliğine yardımcı olan besinleri tüketin.

Karaciğer Temizliği  Hakkında Önemli Hatırlatma

karacigeri_temizleyen_besinler

Karaciğer temizliği yapmak, hastalıkları ve karaciğer bozukluklarını gidermez. Karaciğer temizliği işlemini gereğinden fazla yamak fayda yerine zarar getirir. Karaciğer detoksu kür halinde uygulanmalı ve yapılan işlemin ardından bir diğer işlem için makul bir süre geçmesi beklenmelidir.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Kilo Vermek İçin Öncelikle Karaciğerinizi Temizlemeniz Gerekir” hakkında 0 yorum var