Kış Mevsiminde Formda Kalmanın Püf Noktaları

Kış mevsiminde metabolizma biraz daha yavaşlar ve daha fazla kilo alırız diye düşünürüz. Ama aslında durum pek de öyle değil. Kış mevsiminde kilo vermek yaz mevsimine göre daha kolaydır. Kış mevsiminde kilo almak tamamen psikolojik sebeplerden kaynaklıdır. Kış mevsiminde daha kalın kıyafetler giyip kendimizi daha güvende hissediyoruz. Ve kışın daha melankolik bir ruh haline giriyoruz.

kisin_formda_kalmak

Kış mevsiminde soğuk havanın olumsuz etkisini ekarte etmek ve ısınmak için, sürekli bir şeyler yeme içme eğiliminde oluruz. Kapalı alanlarda daha fazla vakit geçirdiğimiz için de, özellikle evde olduğumuz zamanlarda buzdolabı ile daha samimi oluruz. Durum böyle iken de kilo almak kaçınılmaz bir son gibi görünür. Bütün bunlar aslında bilinçaltımızın bize oynadığı bir oyun. Bizi kilo almaya teşvik eden sebepler.  Eğer durum böyle kabul edersek aksini düşünmeye başlamak bizim için çok daha avantajlı olacaktır.

Kış Mevsiminde Kilo Almayı Engellemek ve Formda Kalmak İçin Faydalı Püf Noktaları

kisin_formda_kalmanin_yollari

  • Stresi hayatınızdan çıkarın. Evet biraz zor bir şey stresi hayatımızdan çıkarmak. Ama siz ne kadar stres yaparsanız yapın, sonuçta her şey olacağına varıyor. Bu şekilde düşünmeye başladığınızda enerjiniz çok daha yüksek olacak ve duygusal boşluktan dolayı yemek yemeye sığınmayacaksınız.
  • Sigara ve alkol tüketimini tamamen bırakmak ya da bırakamıyorsanız sınırlamak, uzun vadede size çok fayda sağlayacaktır.
  • Evinizde ve ofiste temizlik işlerini aksatmayın. Temizlik enerji ve ferahlık verir. Temizlik sırasında harcadığınız eforu da yabana atmamak gerekir.

kisin_formda_kalmak_icin

  • Kronik bir hastalığınız olsun ya da olmasın, düzenli olarak doktor kontrollerini yaptırın. Yorgunluk ve ağrılarınız beklemediğiniz bir hastalık habercisi olabilir. Öncesinde önlem almak ve erken teşhis sizin için çok büyük avantaj olacaktır.
  • Diyeti diyet olarak görürseniz size büyük külfet olacaktır. diyet sağlıklı beslenmektir. Sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirirseniz, sadece kışın değil hayat boyu formda kalabilirsiniz. Öğün sayısını artırın. Akşam yemeklerini azaltın. Bol su için ve bol meyve tüketin.
  • Hareket etmek her alanda sizi motive edecektir. Özellikle açık havada yapılabilecek hiç bir aktiviteyi kaçırmayın. Kendinizi çok daha zinde ve enerjik hissedeceksiniz. Dış aktivitelerle aldığınız fazla kalorileri de yakabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Kış Mevsiminde Formda Kalmanın Püf Noktaları” hakkında 0 yorum var

instagram takipçi hilesiinstagram beğeni