Kolay Şapka Yapımı

El İşi Göz Nuru 10 Şubat 2009

Derya Baykal’ın Sunduğu Deryalı Günler programına sık sık konuk olarak katılan Filiz Kum farklı stillerde örülebilecek kolay örgü modelleri ile izleyenlere bilgiler veren bir isim. Filiz kum’un örgü modelleri de izleyenler tarafından son derece beğeniliyor ve pek çok bayan Filiz Kum’un örgü modelleri ile kendilerine farklı aksesuarlar yapabiliyor. Tamamen el işi göz nuru olan bu örgü modelleri, kolay yapımı ve şık aksesuarlar olmaları nedeni ile de tercih edilen modeller arasında. Derya Baykal’ın keyifli sunumu ile ekrana gelen Deryalı günler programının 10 Şubat tarihli bölümünün konuğu yine Filiz Kum idi. Filiz Kum kolay şapka yapımı ile yine harika bir şapka modeli konusunda bilgiler verdi. bilgituru.com bloğumuzun el işi göz nuru köşesinde, Filiz Kum’dan kolay örgü modelleri arasında yer alan kolay şapka yapımı konusunda biz de sizlerle bilgi paylaşağacız ve kolay şapka yapımını anlatımlı olarak sizlere sunacağız.  Soğuk kış günlerinde sizi soğuktan koruyacak ve aynı zamanda şık bir şapka olmanızı sağlayacak olan kolay şapka nasıl örülür hep birlikte anlatımlı olarak görelim.

Kolay Şapka Nasıl Örülür Anlatımlı

filiz_kum_kolay_sapka_nasil_orulur

Makalemizin bu bölümünde kolay şapka nasıl örülür konusunu Filiz Kum’un tarifi ile, anlatımlı olarak sizlere sunuyoruz. Kolay Şapka yapımı için, şişe 10 ilmek başlayın. 2 ters ,2 yüz baş çevrenizin genişliği kadar örün. Bittikten sonra enine olacak şekilde ilmek çıkarın ve 4 parmak genişliğinde düz örgü yapın ve ilmekleri keserek kapatın. Aynı şekilde ilk örülen parçanın diğer kenarından yine ilmek çıkarın ve yine 4 parmak genişliğinde2 ters 2 düz örün.2 sıra haroşa ördükten sonra yine 2 ters,2 yüz örgü örün ve 1 örüp 1 ilmek kesin bu kesme işlemi 10 ilmek kalana kadar devam edecek.

derya_baykal_kolay_orgu_sapka_modelleri

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Kolay Şapka Yapımı” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Evde Teraryum Yapımı

Evde Teraryum Yapımı

6 Ekim 2017
122
Yeni Yıl Patiği Yapımı

Yeni Yıl Patiği Yapımı

28 Aralık 2016
327

Sponsor Bağlantılar