KUNUT DUALARI VE ANLAMLARI

Gezelim Görelim 16 Aralık 2008

(Allahümme innâ nesteînüke)
*Allahümme innâ nesteînüke ve nestagfirüke ve nestehdîke ve nü’minü bike ve netûbü ileyk. Ve netevekkelü aleyke ve nüsnî aleykel-hayra küllehü nesküruke ve lâ nekfüruke ve nahleu ve netrukü men yefcüruk.
KISACA MÂNÂSI:
Allâh’im: Biz Sen’den yardim isteriz, günahlarimizi örterek bizi rüsvay etmemeni isteriz; râzi oldugun seylere bizi hidâyet etmeni isteriz.Allâh’im, Sana îman ederiz, tövbe edip Sana döneriz islerimizde Sana dayanir ve Sana güveniriz; Seni överiz, bütün hayirlarin Sen’de oldugunu ikrar ederiz; verdigin bunca nîmetlerden dolayi Sana sükrederiz ve nankörlük yapmayiz. Sana karsi nankörlük eden fâcirleri birakir ve ondan ayriliriz, onunla olan rabitamizi keseriz.
(Allahümme iyyâke na’budu)
*Allahümme iyyâke na’büdü ve leke nüsallî ve nescüdü ve ileyke nes’â ve nahfidü nercû rahmeteke ve nahşâ azâbeke inne azâbeke bilküffâri mülhik.
KISACA MÂNÂSI :
Allâh’im! Biz ancak Sana ibâdet ve kulluk ederiz, ancak Senin için namaz kilariz ve Sana yalvaririz, yalniz Sana secde eder, yalniz Sana kosar ve Sana yaklastiracak seyleri kazanmaya çalisiriz. Ibâdetini sevinçle yapariz, rahmetini ve ihsaninin devamini ve çok olmasini dileriz.Yasak ettiklerini yapamaz ve azabindan korkariz. Süphe yok ki, azabin kâfirlere ulasir.

*RABBENARabbenâ âtinâ fid’dünyâ haseneten ve fil’âhireti haseneten ve kinâ azâbennâr.
KISACA MÂNÂSI :
Ey bizim Rabbimiz! Bize dünyada da iyilik ve güzellik, âhirette de iyilik, güzellik ver ve bizi, ey merhameti çok bol olan Allâh’im, rahmetinle ates azabindan koru.

*Rabbenagfirli velivalideyye velil müminine yevme yegumul hisab.
KISACA MÂNÂSI :Ey bizim Rabbimiz! Herkesin hesabina bakildigi gün beni, anami ve babami ve mü’minleri yarliga; günahlarimizi affet

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“KUNUT DUALARI VE ANLAMLARI” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar