KURUYEMİŞİN FAYDALARI NELERDİR ?

Kuruyemişin Faydaları Nelerdir?
Kuruyemiş ve Faydaları,Kuruyemişlerin Faydaları,Kuruyemişlerin Kalorileri, Kabuklu Kuruyemiş, Kuruyemişin Faydaları,Kuruyemiş Faydaları, Kuruyemiş Yararları, Kuruyemişin Faydaları Nelerdir, Kuruyemişin Kalorisi
Kuruyemiş severek tükettiğimiz atıştırmalıkllar. Ama Sağlık açısından da son derece faydalı besinler. Yapılan araştırmalar sonunda, içeriğinde bitkisel protein, mineraller, çinko, kalsiyum, vitamin, antioksidan ve magnezyum bulunan bu kabuklu kuruyemiş insan sağlığı için son derece faydalı. Bu kuruyemişler fındık, ceviz ve badem.

Kuruyemişin FaydalarıAraştırmaya göre, fındık, ceviz ve badem gibi kuruyemişlerin vücutta yağ alımını artırdığını, ancak bu yağların diğer yağlardan farklı olduğundan kolesterol içermediğini ve böylece vücuttaki kolesterolün düşmesine de katkı sağladığı belirtilmiş.
Araştırma 7 ülkede, kolesterol seviyesine bakılmaksızın, 583 denek üzerinde yapılmış. Denekler, kolesterol düşürücü ilaç kullanmayan kişilerden oluşturulmuş. Her bir denek ortalama olareak 67 gr kabuklu kuruyemiş tüketmişler ve bu kişilerin kötü kolesterol oranında düşme olduğu tespit edilmiş.  İyi kolesterolde de yükseliş olduğu gözlenmiş.
Bu sonuçlara göre, beslenme alışkanlıklarımıza mutlaka ve mutlaka eklememiz geren kabuklu kuruyemişler, sağlığımız açısından son derece önemli beslenme kaynakları. Sabahları aç karnına 5 er adet ceviz fındık ve badem tüketmek, hem kalp sağlığımızı koruyacak, hem enerjimizi artıracak, hem de akıl sağlığımızı koruyacak.
Kuruyemiş,Kuruyemişin Faydaları,Kuruyemiş Faydaları,Kuruyemiş Yararları,Kuruyemişin Faydaları Nelerdir, Kuruyemiş ve Faydaları,Kuruyemişlerin Faydaları, Kuyruyemişler
Badem: Kuru ciltlerin yağlanmasını sağlar. Bedeni ve zihni yorgunluğu giderir. Baş ağrısı, karaciğer ve böbrek ağrılarını hafifletir. Hamilelerin zayıf düşmemesini sağlar. Sütle birlikte yenirse mideyi kuvvetlendirir. Kabızlığı giderir. Nekahet devresini kısaltır. Böbrek, mesane ve tenasül yollarındaki iltihapları giderir. Bronşit, boğaz ağrısı, anjin, boğaz yanması ve akciğer hastalıklarında faydalıdır.
Ceviz: Zekayı geliştirir. Yaprakları ve kabukları ile hazırlanan ilaçlar kanı temizler, kansızlığı giderir. İshal ve dizanteriyi keser. Verem ve şeker hastalığında hem besleyici, hem de tedavi edicidir. Kadınlarda görülen beyaz akıntıyı keser. El ve ayak donuklarında, deri çatlaklarında faydalıdır. Saç ve elleri boyamakta da kullanılır. Çok kuvvetli bir besin olduğundan fazla yememek gerekir.
Fındık: Günde bir avuç dolusu fındık yiyenlerin kalp krizine daha az yakalandığı araştırmalarla ortaya konuldu. Fındık ayrıca, bedeni ve zihni yorgunluğu giderir. Vücuda kuvvet ve enerji verir. Nekahet devresinin çabuk geçmesini sağlar. Cildi güzelleştirir. Hamilelere de faydalıdır. Dövülmüş yenirse öksürüğü keser. Varise faydalıdır. Fındık yağı, böbrek ağrılarına iyi gelir. Kum ve taşların düşürülmesinde yardımcı olur. Bağırsak solucanlarını düşürür. Sarada faydalıdır.
Kuruyemişin Kalorileri,Kuruyemişlerin Kalorileri,Kuruyemiş Kaç Kalori
* 100 gr Ayçiçeği Çekirdeği 560 kalori
* 100 gr Badem 600 kalori
* 100 gr Ceviz 650 kalori
* 100 gr Fındık 634 kalori
* 100 gr Kabak Çekirdeği 610 kalori
* 100 gr Kestane 194 kalori
* 100 gr Kuru İncir 274 kalori
* 100 gr Kuru Kayısı 260 kalori
* 100 gr Kuru Üzüm 290 kalori
* 100 gr Şam Fıstığı 600 kalori
* 100 gr Patlamış Mısır 478 kalori
Kuruyemiş ve Faydaları,Kuruyemişlerin Faydaları,Kuruyemişlerin Kalorileri, Kabuklu Kuruyemiş, Kuruyemişin Faydaları, Kuruyemiş Faydaları, Kuruyemiş Yararları, Kuruyemişin Faydaları Nelerdir, Kuruyemişin Kalorisi

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“KURUYEMİŞİN FAYDALARI NELERDİR ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar