Kuşburnu Çayı Demlemenin Püf Noktaları

Kuşburnu çayı sağlık ve cilt güzelliği açısından son derece faydalıdır. Eğer imkan var ise, günde iki fincan kuşburnu çayı içmek gerekir. Özellikle de kış aylarının vazgeçilmezi olan kuşburnu çayı demlemenin de bazı püf noktaları var. Bu makalemde sizlere kuşburnu çayı yapmanın püf noktaları konusunda bilgiler vereceğim.

Kuşburnu Çayı Yapımında Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktaları

kus_burnu_cayi_yapimi

  • 5-6 adet kuşburnu
  • 1 su bardağı kaynar su

Kuşburnu Çayı Yapımı

5-6 adet kuşburnunu havanda hafifçe ezin. 1 su bardağı kaynar suyu üzerine koyup, 10 dakika demlenmesini bekleyin. Demleme sırasında bardağın ya da kabın ağzını kapatın. Tüm etken maddeler suyun içine geçebilsin. Burada önemli olan kuşburnu çayını demleme usulü yapmanız. Eğer kaynatırsanız, içindeki C vitamini ve diğer etken malzemeleri etkisini kaybedecektir. Hazırlamış olduğunuz kuşburnu çayını yemeklerden 30 dakika sonra için. Kuşburnu çayının tüm faydalarından istifade etmek için demlendikten sonra 5 dakika içerisinde tüketilmesi gerekir. Kuşburnu marmelatı ve pekmezi kaynatıldığı için, çayına oranla daha az C vitamini içerir. Marmelatı mutlaka şekersiz yapıp şekersiz tüketmek gerekir. Kuşburnunu saklarken ışık almayan bir yerde cam kavanozda muhafaza etmeniz gerekir.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Kuşburnu Çayı Demlemenin Püf Noktaları” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar