Las Vegas

Gezelim Görelim 13 Mayıs 2008

Las Vegas, ABD’nin Nevada eyaletinde bulunan kumar ve eğlence yerleriyle ünlü bir kentidir. Düz bir ovaya kurulmuş adeta bir çöl şehridir. Eskiden denetim olmayan bir mafya şehri imiş. ancak günümüzde 1,5 milyona yaklasan nüfusuyla muhteşem ve bir o kadar da legal bir şehir halini almıştır. Ortaçağ şatoları, Mısır piramitleri, Venedik kopyalarıyla eğlence kentine dönüştüğünden beri kimse las vegastan kendini alamaz.ABD’nin en hızlı büyüyen metropolüne her ay milyonlarca turist geliyor.
Las Vegas günümüzde dünyanın en pahalı oteli Wynn Hotel’e ev sahipliği yapmaktadır, Wynn Hotel’ın yanı sıra değeri milyar doları aşmış birbirinden güzel onlarca hotel içindeki inanılmaz şovlar ve aktivitelerle turistler için her zaman gözde mekan olmuştur.

las_vegas_amerika

Günah şehri (Sin City) olarak bilinen kent, ailelerin de rahatça gezip dolaşacağı, ziyaret edeceği turistik bir merkez haline getirmek üzere ,1989 yılında çalışmalara başlandı ve ilk açılan dev otel ve eğlence kompleksi Mirage oldu. ‘Megaresort’ adı verilen bu yapılar birbirini izledi. Las Vegas otel ve kumarhaneleri genellikle dünyanın ünlü mimari eserlerinden esinlenerek tasarlanmıştır.Sırasıyla açılan ortaçağ şatolarından oluşan Excalibur, dev Mısır piramidi şeklindeki Luxor, Treasure Island, dünyanın en büyük oteli MGM Grand, Venedik’in kopyası Venetian, New York’un gökyüzünü andıran dev binalarıyla New York New York, Eiffel Kulesi’nin bir benzeri şeklindeki Paris gibi oteller kenti kumar merkezinden turizm merkezine dönüştürdü. Las Vegas kumarhaneleriyle ünlü bir eyalet olmasına rağmen ayrıca bir çok teknoloji şirketine de ev sahipliği yapmaktadır. Bazı teknoloji şirketleri burada kurulmaktadır, bazıları ise Las Vegas’a taşınmaktadır.
Yaz ayları oldukça sıcak geçmekle birlikte, sıcaklığın yer yer 45 dereceyi geçtiği gözlenmekte ancak nem oranının düşük olması hissedilen ısının fazla etkili olmamasını sağlamaktadır. Bu nedenle Las Vegas’ı en iyi ziyaret etme zamanı eylül ayı ile mayıs ayı arasındaki aylardır.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Las Vegas” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar

instagram takipçi hilesiinstagram beğeni