Makyaj Yaparken Aydınlatılması Gereken Bölgeler

Makyaj yapmak basit bir iş gibi görünse de oldukça dikkat ve özen isteyen bir iştir. Makyaj konusunda kendinizi geliştirmeniz şarttır. Çünkü makyaj yapayım ve güzel olayım derken işin sonunda komik bir duruma düşmekte var. Bu gün sizlere makyaj yaparken en önemli konulardan bir tanesi olan aydınlatma konusunda çok işinize yarayacak bilgiler sunacağım. Aydınlatıcılar makyajdan istediğiniz o muhteşem etkiyi tam anlamıyla yakalamanızı sağlayacak. Makyaj yaparken hangi bölgelere aydınlatıcı uygulamak gerekir ? İşte sorunu cevabı ..

Yanaklar ve Şakaklar

makyaj

Elmacık kemiklerinin çıkık olmayan kısımlarına üçgen şeklinde aydınlatıcı uygulamak, yüz hatlarının daha belirgin olmasını sağlar.

Alın Bölgesi

makyaj_yapmak

Özellikle yorgun ve uykusuz olduğunuz zamanlarda alın bölgesine aydınlatıcı uygulamanız toparlayıcı etki yapar ve tüm negatif bakışlar üzerinizden kaybolur.

Kaş, Gözler ve Göz altı

gozleri_aydinlatmak

Göz pınarlarına küçük bir damla şeklinde aydınlatıcı uyguladıktan sonra, gözlerin burna yakın dip kısımlarını ve göz altlarını da aydınlatmayı unutmayın. Ayrıca kaşların alt ve üst kısımlarına da mutlaka aydınlatıcı uygulamanız zinde ve canlı görünmenizi sağlar.

Çene Kemiği

makyajda_aydinlatici_kullanmak

Çene kemiğine yapılan aydınlatıcı uygulaması, daha çıkık bir çene görüntüsüne sahip olmanız için ideal bir ilüzyon olacaktır.

Üst Dudak Kısmı ve Alt Dudak Ortası

makyajda_aydinlatici_uygulamak

Üst dudakların ortasındaki V şeklindeki alana aydınlatıcı uygulayın. Bu sayede dudaklar daha dolgun görünür. Ayrıca dudaklarınızı daha dolgun göstermenin diğer sırrı da alt dudağın orta kısmına aydınlatıcı uygulamaktır.

Burun

makyajda_buruna_aydinlatici_uygulamak

Makyaj yaparken burun üzerine aydınlatıcı uygulamasını mutlaka yapmak gerekir. Özellikle de iki kaşın arasından başlayıp burun ucuna kadaryapılan aydınlatma işlemi çok başarılı sonuçlar almanızı sağlar.

Boyun ve Dekolte

makyajda_boyun_ve_dekolteye_aydinlatici_uygulamak

Yüz makyajınız bitti ama makyajınız bitmedi elbette. Boyun dekolte ve yüz arasındaki ton farkını da gidermek lazım. Yüzünüzdeki ve göğüs-dekolte arasındaki ışıltıyı eşitleme zamanı. Özellikle boyun kemikleri üzerine uygulana aydınlatma işlemi size çok olumlu sonular olarak geri dönecek.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Makyaj Yaparken Aydınlatılması Gereken Bölgeler” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar