MENEKŞE YAĞI SAÇ BAKIMI

Cilt Bakımı ve Güzellik 19 Ağustos 2012

Menekşe Yağı İle Saç Bakımı
Menekşe Yağı,Menekşe Yağı Saç,Menekşe Yağının Saça Faydaları,Menekşe Yağı İle Saç Bakımı, Menekşe Yağı Saça Nasıl Uygulanır,Menekşe Yağı Nasıl Kullanılır,Menekşe Yağı Saç Çıkarır

Saçlar güzelliğin en önemli unsuralarından birisi. En çok şikayet edilen saç problemi de saç dökülmesi ve saçların canlılığını kaybetmesi. Üzülmeyin. Çaresi yok değil. Menekşe yağı saç bakımında harikalar yaratıyor.

Menekşe Yağının Saça FaydalarıBu makalemzde, saç dökülmesi ve zarar görmüş saçların yıpranması ile ilgili menekşe yağı saça nasıl uygulanır,Menekşe yağı nasıl kullanılır, menekşe yağının saça faydaları nelerdir konularını sizlerle paylaşacağız.
Saç Dökülmelerine karşı Menekşe Yağı
Özellikle saç dökülmelerinde kullanılan en eski metodlardan biri olan menekşe, saça eski canlılığını kazandırır. Sadece saç dökülmelerinde değil,saçlarınızın canlı ve sağlıklı olması için de menekşe yağından faydalanabilirsiniz..
Bir çorba kaşığı susam yağını, iki çorba kaşığı menekşe yağı ve bir yumurta sarısıyla karıştırıp saç diplerinize sürüp1 saat bekletin ve yıkayın. Bu kürü haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.
Yapısal olarak zarar görmüş ve çok fazla hırpalanmış saçlar için Menekşe Yağı :
İkinci ve yine çok etkili bir formül ise; 40ml. hintyağı ile 20ml. tatlı badem yağını karıştırıp benmari usulü(buharda) ısıtın. Isınan bu karışımı saç diplerinize ve uçlarına iyice yedirip bir saat bekletin ve yıkayın. Son durulama suyuna(1 litre) 5 damla badem yağı damlatın ve 1 çorba kaşığı da elma sirkesi ekleyiverin. Bu su ile saçlarınızı durulayın. Badem yağı
sirke ile dengelendiği için, bitlenmezsiniz.Saçlarınız pırıl pırıl ve yumuşak olur. Saç dökülmeleriniz de bu yağ bakımını uyguladıkça ortadan kalkacaktır..! Sirke kokusunu ise düşünmeyin, 1 litre suda hiçbirşey gibidir. Koksa da bir müddet sonra kokusundan eser kalmaz ;)
Önemli Hatırlatma :  Hem menekşe yağı içeren formülü, hem de badem yağı içeren ikinci formülü kullanayım derseniz; hafta içerisinde bir gün menekşeli olanı, bir başka gün de badem yağlı olanı uygulayabiliesiniz.
Menekşe Yağı,Menekşe Yağı Saç,Menekşe Yağının Saça Faydaları,Menekşe Yağı İle Saç Bakımı,Menekşe Yağı Saça Nasıl Uygulanır,Menekşe Yağı Nasıl Kullanılır,Menekşe Yağı Saç Çıkarır

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“MENEKŞE YAĞI SAÇ BAKIMI” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar