Muz Kabuğu Ve Mayonezle Neler Yapabailirsiniz ?

Pratik Bilgiler 2 Nisan 2016

Muzu yeriz de kabuğunu başka işler için kullanmak aklımıza bile gelmez. Ama Evinizde çok kolay bir yöntem ile inanamayacağınız sonuçlar alabilirsiniz. Muz kabuğu deyip geçmemek lazım. Bir de mayonez var. Kızartmalarda ve atıştırmalıklarda sos olarak kullandığımız mayonez de hem saç ve cilt bakımında hem de deri ürünlerini parlatmakta bir numara. Şimdi size muz kabuğu ve mayonez ile ilgili bir kaç püf noktası önermek istiyorum.

Muz Kabuğu

muz_kabugunun_faydalari

  • Muzun içini yediniz. Kabuğunu sakın atmayın. İçindeki lifleri temizleyin ve evde uzun zamandır parlatılmayan gümüşlerinizi, muz kabuğunun içi ile ovarak parlatabilirsiniz. Sonrasında gümüşlerinizi kuru bezle kurulamanız gerekiyor tabiî ki…
  • Yine muz kabuğu ile;salon bitkileriniz(canlı çiçeklerin)yapraklarını ovarak parlaklık verebilirsiniz.
  • Deri çanta ya da ayakkabılarınızı muz babuğunun içi ile ovarak parlaklıkverip temiz görünmesi sağalayabilirsiniz.

Mayonez

mayonezin_saca_ve_cilde_faydalari

  • Bir miktar mayonezi avucunuza alın. İki elinizi birbirine sürtüp mayonezi her iki elinize bulaştırın. Saç diplerine, uçlarına ve üstlere masaj yaparak mayonezi yedirin. Saçlarınızı besler ve parlak olmasını sağlar.
  • Mayonezi yüzünüze sürerseniz cildi besler ve bakım yapar.(cildi çok yağlı olanlar denemesin)
  • Bir miktar mayonezi bir parça bezin üzerine sıkın ve deri ayakkabı ve çantanızı ovalayın. Deri malzemelerinizi parlatır ve cilalanmasını sağlar.
Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Muz Kabuğu Ve Mayonezle Neler Yapabailirsiniz ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar