Nane Limon Çayını Bir de Karabiberli ve Zencefilli Deneyin!

Nane limon çayı özellikle soğuk algınlığı ve sindirim sistemi rahatsızlıkları için son derece faydalıdır. Bu gün ben sizlere nane limon çayının farklı bir versiyonunu önermek istiyorum. Nane limon çayını önerdiğim şekilde kullanırsanız, boğaz ağrıları, soğuk algınlığı ve vücut direncini artırmak için çok fayda sağlamış olacaksınız.

karabiberli_nane_limon_cayi

Normal bildiğiniz nane limon çayının içine bir çimdik karabiber eklerseniz, boğaz ağrınız hafifleyecek ve rahatlamanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda karabiberli nane limon çayı vücut direncini artırır ve hastalıklara karşı koruma sağlar. Karabiberli nane limon çayı için, çayınızı hazırladıktan sonra demlendirin ve süzme işleminden sonra karabiberi ekleyin.

zencefilli_nane_limon_cayi

Aynı şekilde karabiberli nane limon çayının içine toz veya taze zencefil ilave ederseniz, nane limon çayının etkisini artırdığınız gibi, hastalıklardan da daha kolay kurtulma vücut direncini artırma imkanı bulmuş olursunuz. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken şey, nane limon ısıtılmadan zencefilin eklenmesidir. Eğer nane limon çayını yeni yapmışsanız, biraz soğumasını sağlamalısınız. Eğer nane limon çayının içinde çok baskın bir zencefil tadı istemiyorsanız, nane limon çayını demlenmeye bıraktığınız zaman zencefili ekleyebilirsiniz. Nane limon çayı sıcak, soğuk ya da oda sıcaklığındaki bir ısıda tüketilebilir. Bunun için ise, nane, limon ve zencefilin demlenme suyunun içinde daha uzun süre beklemesi gerekmektedir. Çünkü tatlar 2-3 saat gibi bir sürede soğuk suya kendini bırakacaktır.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Nane Limon Çayını Bir de Karabiberli ve Zencefilli Deneyin!” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar

videohive videohive download videohive download free after effects download ae download free motionpile download after effects projects