NASIR İÇİN,MANTAR İÇİN VE AYAKLARDAKİ ÇATLAKLAR İÇİN FERİDUN KUN

Feridun Kunak, Sağlık 9 Eylül 2011
30.12.2008 tarihinde, esra ceyhanla adlı programın konuğu olan op. Dr. Feridun kunak ,ayak,eklem ve nasır konularına bitkisel çözüm önerileri sundu ve ayak sağlığına önem verilmesinin tüm vücut sağlığı bakımından çok önmeli olduğunuda anlattı.şimdi gelelim feridun kunak ın anlattığı konuları kısaca özetlemeye:AYAK KAŞINTILARI İÇİN:1 bardak alkol1 çay kaşığı kadar da tentürdiyotBu iki malzemeyi karıştırın. Öncesinde ayaklarınızı yıkayın ve kurulayın. Daha sonra bu karışımdan pamuk yardımıyla ayağınızdaki kaşıntılı bölgelere sürün. Sonrasında da ayaklarınızı pudralayın.

İLERİ DERCEDEKİ AYAK KAŞINTILARI VE AYAKLARDAKİ ÇATLAKLAR İÇİN :

-1 bardak kına

-1 bardak sirke

-5 bardak su

*Bu malzemeleri karıştırın. Ocakta kaynatın.ılık olrak yağınızın kaşıntı olan(ayak mantarı v.b)bölgelerini bu karışımla yıkayın daha sonra vazelin sürün.

Eğer topuklardaki çatlaklar çok fazla ise ponza taşı ile kazıyın.

*topuklarınızı limonlada ovabilirsiniz.

NASIR İÇİN:

Ayağınızda nasır için bir domatesi kesin ve bir kısmını ayağınızdaki nasırın üzerine kapatın.

Sargı bezi ile sarın ve bu şekilde sabah kadar bekletin.yumuşamış olan nasırın üzerindeki ölü deriyi dikkatli bir biçimde kayın. Nasırınızın rahatladığının göreceksiniz.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“NASIR İÇİN,MANTAR İÇİN VE AYAKLARDAKİ ÇATLAKLAR İÇİN FERİDUN KUN” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar