Nisan Yağmurunun Fazileti ve Şifası

Dini Bilgiler 25 Mart 2015

Nisan ayına girmeye çok kısa bir zaman var. Ve Nisan Ayının 14’ünde başlayacak olan Nisan Yağmurları hem çok faydalı, hem de çok şifalı. Öncelikle Nisan Yağmuru Nedir konusunda açıklık getirelim. Ardında da Nisan yağmurunun faydaları,şifası,fazileti ve hikmeti ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşalım. Nisan Yağmuru Nedir ? Şifası büyük olan Rumi Nisan Yağmurları, Nisan ayının 14’ünde başlayıp, Mayıs ayının 14’ünde sona erer. Bu süre içerisinde yağan yağmura da Nisan Yağmuru denir.

nisan_yagmurunun_fazileti_ve_sifasi

Nisan yağmurunun faydaları,şifası,fazileti ve hikmeti üzerine pek çok hadis Mevcuttur. Sevgili Peygamber Efendimiz (S.A.V) Nisan yağmurunun hikmeti ve şifası üzerine pek çok hadis buyurmuş ve Nisan Yağmurunun içilmesini önermiştir. Nisan yağmurunun hikmetinden faydalanmak üzer nasıl içilmesi gerektiği konusunda sizleri makalemizin ilerleyen bölümlerinde bilgilendireceğiz. Şimdi öncelikle Nisan Yağmurunun faydaları ve şifası konusunda bilgiler verelim sizlere. Ardından da Nisan yağmuru ile ilgili Hadis-i Şerifler konusunda bilgi paylaşımı yapalım.

Nisan Yağmurunun Faydaları-Hikmeti-Şifası-Fazileti

  • Nisan yağmuru yılan zehrini,bal arısının balını,balıkların incisini ve daha pek çok harikulade dünya nimetlerinin oluşumunu sağlar.
  • Nisan yağmuru, dertlere deva, hastalıklara şifa ve zahmetlere rahmet olur.
  • Nisan yağmuru sular içerisindeki en saf  sudur.
  • Nisan yağmuru ile mayalanan yoğurt tutar.
  • Yeni alınan elbise Nisan Yağmurunda ıslanırsa çürümez.
  • Nisan yağmuru ile ıslanan saç dökülmez.
  • Nisan yağmuru suyu, Allah c.c’in izni ile sara hastalığına şifa sağlar.
  • Nisan yağmuru,ağrıları giderir.
  • Nisan yağmuru ruh hastalıklarına devadır.

Nisan Yağmuru İle İlgili Hadisler

Nisan yağmurunun faydaları ve şifası hakkında hadis-i şerifler vardır. Bunlardan bazılarını sizler için derledik.

Sevgili Peygamber Efendimizden (S.A.V) rivayet edilir ki ; Cebrail Aleyhisselam, bana öyle bir ilaç öğrettik ki, bu ilaç sayesinde, insanların doktora da başka ilaca da muhtaçlıkları yoktur. Eshabı Kiram o ilaçtan bize de haber buyur Ya Rasululah dediler. Sevgili Peygamber Efendimiz (S.A.V) onlara şöyle buyurdu.

nisan_yagmurunun_hikmeti_fazileti

Bu duaları okuduktan sonra, ye gün boyunca sabah ve akşam olmak üzere sürekli bu suyu bier bardak içiniz. Beni hak Peygamberi olarak gönderen  Cenabı Hakka yemin ederim ki, Cebrail Aleyhisselam bana dedi ki; bu sudan her kim içer ise, cesedinden,damarından,etlerinden,sinirinden ağrısı ve acısı Cenabı hak tarafından giderilir. O kişi sıhhat ve afiyet içinde olur.

Nisan yağmurunun Şifası ve Fazileti ile ilgili bir diğer hadis-i Şerifte şöyle buyrulmuştur.

nisan_yagmurunun_hikmeti_sifasi

Nisan Yağmurunun Rahmeti ve bereketi üzerine bir kaç rivayet ve hadis-i şerifi daha mevcuttur. Bu hadis-i şeriflerden ve rivayetlerden bir kaçını daha sizlerle paylaşmak isteriz.

nisan_yagmurunun_ile_ilgili-hadisi_serifler

Unutmayınız bilgi paylaştıkça güzeldir. Ve paylaşmak da bir nevi sadaka olarak kabul edilmiştir. Bu güzellikleri ve faydalı bilgileri paylaşalım ki, çok daha fazla insana ulaşmasına vesile olalım. Belki bir Din kardeşimizin derdine deva, hastalığına şifa olur.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Nisan Yağmurunun Fazileti ve Şifası” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar