Örgü Bebek Eteği ve Süveteri Modeli

El İşi Göz Nuru 6 Ocak 2011

Merhabalar sevgili okurlarım.. Örgü bebek eteği ve üzerine takım olarak giydirebileceğiniz harika bir süveter modelini sizlere tanıtacağız bu gün.  Örgü Etek,Örgü Etek Modeli nasıl örülür,Bebek Eteği Modeli,Bebek Eteği Yapımı Anlatımlı,Anlatımlı Etek Modeli,  Bebek Eteği Modeli Anlatımlı olarak makalemizin ilerleyen bölümünde sizlerle olacak. Kız çocukları için kıyafet seçeneği daha fazla olduğundan, örgü modelleri de ister istemez daha çok oluyor. Genellikle kız çocuklarına hırka, yelek gibi örgü kıyafetler yapılıyor. Gelin biraz da değişiklik yapalım ve kız bebekler için harika bir örgü etek ile üzerine süveter olarak giydirebileceğiniz farklı bir kıyafet yapalım. Ne Dersiniz ? Farklı ve şık bir takım olarak bebeğinize özel günlerde de giydirebileceğiniz bir kıyafet alternatifi olacak size önereceğimiz örgü etek ve süveter modeli. Anlatımlı Etek modelimiz aşağıda.. Dilerseniz eteğin üzerine resimde gördüğünüz gibi, bir de süveter örebilirsiniz.. Evet Etek modelinin yapımı nasıldır anlatmaya başlayalım..

Örgü Etek,Örgü Etek Modeli Nasıl Örülür,Bebek Eteği Modeli,Bebek Eteği Yapımı Anlatımlı, Anlatımlı Etek Modeli,Anlatımlı Bebek Eteği Modeli

orgu_bebek_etegi_modeli

80 ilmek başlayın. 10-12 sıra çift lastik örün.(eteğin beline lastik geçirmek için) sonra 6 tane ters ,4 düz 4 ters örün. En sonda kalan 6 ilmeği yine ters örün. Yani her iki kenarda 6 şar tane ters örülmesi gerekiyor. Bu şekilde ters ters düzü düz olmak üzere 6 sıra örün. Düz ardüğünüz kısımlarda saç örgüsü yapın. Bu şekilde 38 sıra örün.

Örgü Bebek Eteğinin Genişleyen Kısmı İçin

Kenardaki 6 ters ilmeği yine aynı şekilde örün. İlk saç örgüsünün ilk ilmeğini düz örün ve 1 ilek dolayıp artırma yapın. İki ilmeği düz örüp yine 1 tane artırıp 12 tane ters örün. Bu sırayı da bu şekilde tamamlayın ve artırmalar 9 sıra oluncaya kadar devam edin. 9 sıra artımadan sonra artık artırmıyoruz. Ama,örgü henüz bitmedi..
oluşan pileli kısımdan 11 tane düz örün, 1 artırıp,1 örüp 1 artırın ve 2 tane ilmeği birden alın. Arka sıra da düzü düz, tersi ters örün. Ajurlu kısma gelince yine baştaki ilmeklerden bu kez 8 tane örün,9.ilmek ile 10 ilmeği (soldaki ilek sağ,sağdaki ilmek sola gelecek şekikde)yer değiştirin ve ikisini birden alıp,1 artırın 4 ilmeği düz örüp,yine 1 tane artırıp 2 tanesini bir örün. Bu şekilde 4 sıra ajur yapın.
Ajuru kapatmak için ,6 ilmeği düz örün,1 artırın ilmekleri yer değiştirerek ikisini beraber örüp ortadaki ilmekleri yine düz örün,son iki ilmeği yine yer değiştirerek beraber alıp ,üzerine ilmek dolayıp örgüyü bu şekilde tamamlayın. Son sırada arkalı önlü haroşa örüp örgüyü bitirin.
Yine aynı sayıda ve aynı işlemleri yaparak diğer parçasını da örün.İki kenarlarından dikerek eteği birleştirip,alt uçlarına başka renk iplikle 1 sıra sık iğne yapın.
Baklava dilimi şeklindeki ajurların üzerine rokoka işi yaparak süslemeler yapın. ,Beline lastik geçirin,örgü bebek eteği kullanıma hazır…))

orgu_bebek_etegi_ve_suveteri_anlatımlı
Örgü Etek,Örgü Etek Modeli nasıl örülür,Bebek Eteği Modeli,Bebek Eteği Yapımı Anlatımlı,Anlatımlı Etek Modeli, Anlatımlı Bebek Eteği Modeli

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Örgü Bebek Eteği ve Süveteri Modeli” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Evde Teraryum Yapımı

Evde Teraryum Yapımı

6 Ekim 2017
122
Yeni Yıl Patiği Yapımı

Yeni Yıl Patiği Yapımı

28 Aralık 2016
327

Sponsor Bağlantılar