OSTEOPOROZ(KEMİK ERİMESİ)NE KARŞI BİTKİSEL ÇÖZÜMLER VE BU HASTALARI

 Osteoporoz hastalığı psikolojik, beslenme ve hormonal farklılıklardan dolayı en çok kadınlarda görülüyor. Kadınların yarısından fazlası 45-75 yaşları arasında bu hastalığa yakalanıyor.

Çoğu insan osteoporoz hastalığının kalsiyum eksikliğinden kaynaklandığı düşünüyor ve kalsiyum desteği alıyor.

Kalsiyumla beraber C, D ve E vitamini de osteoporoz hastalığında önemli rollere sahipler. Bazı belli minerallerin vücuttaki miktarlarının düzenlenmesi doğru kalsiyum seviyelerinin muhafaza edilmesi açısından önemli.

Bu mineraller, magnezyum, fosfor, bakır, çinko ve manganez.

Osteoporoz için şifalı bitkiler:

  • Bir çeşit kasımpatı olan ‘akırkarha’ bitkisi ağrıyı hafifleten bir etkiye sahiptir.
  • Kabayonca, avize çiçeği, karahindiba ,arpa maydanoz kemikleri güçlendirmeye yarayan bitkiler.
  • Ardıç tohumu, eğir kökü, aspir, hardal tohumu ve mısır püskülü kemiklerdeki ağrıları azaltıcı özelliğe sahip bitkiler.
  • Ağrının hafiflemesi için bir taze limonun suyunun yarısını 250 ml suyla karıştırıp her yarım saatte bir ağrı dinene kadar için. Limon yerine elma suyunu da tercih edebilirsiniz.

 İBRAHİM SARAÇOĞLU KEMİK ERİMESİ OLAN HASTALARI UYARIYOR!!

Osteoporoz hastaları dikkat, halk arasında çok iyi bilinen ve kemik erimesine karşı kürleri uygulanan ısırgan ; gerçekte ise aksine kemik erimesini hızlandırmaktadır.Siz herhangi bir nedenle ısırgan çayı veya ısırgan tohumu kullanmaktaysanız ve aynı zamanda osteoporoz (kemik erimesi) şikâyetiniz var ise, kesinlikle ısırgan tüketmeyiniz. Ne yemeğini ne de bitkisel çayını tüketmeyiniz. !!!

Isırgan çayını veya kürünü kullanmakta olan osteoporoz hastalarının bu hastalığa bağlı ağrıları da artmaktadır. Yeni çıkacak olan kitabımda bu durumun gerekçelerini açıklayacağını söyledi.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“OSTEOPOROZ(KEMİK ERİMESİ)NE KARŞI BİTKİSEL ÇÖZÜMLER VE BU HASTALARI” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar