Pembe Himalaya Tuzu Solumak Akciğerlerdeki Toksinleri Temizliyor

Sağlık 29 Mart 2017

Himalaya tuzu sağlık açısından son derece faydalı bir tuz ve insan vücudun bulunan mineraller ile 84 doğal mineral ve elementi içeren bir tuz. Bu da genel sağlık durumunuzun iyileşmesi ve canlılık kazanmanıza neden oluyor. Himalaya tuzunun mineralleri iyonik halde bulunduğundan dolayı, hücreler himalaya tuzunu kolayca absorbe edebiliyor.

Pembe Himalaya Tuzu Terapisi Yeni Bir Teknik Değil

pembe_himalaya_tuzunun_faydalari

Ülkemizde son bir kaç yıldır duyulmuş olmasına karşın, himalaya tuzu Doğu Avrupa’da 200 yıldır terapi amaçlı kullanılmaktadır. Hatta himalaya tuzu terapileri için özel tuz odaları bulunmaktadır. Özellikle akciğer hastalığı olan kişilerin tuz madenlerini ziyaret etmeleri çok yaygın uygulamalardan bir tanesidir. Eski Yunanlılarda da solunum problemleri için kullanılan tuz terapisi Amerika Birleşik Devletlerinde de kaplıcalarda ve sağlıklı yaşam merkezlerinde sıklıkla kullanılan bir uygulamadır. tuz antifungal, antibakteriyel ve anti mikrobik özelliği ile bilinen doğal maddelerden bir tanesidir. Saman nezlesinden tutun da solunum tıkanıklığı, alerji ve astıma kadar pek çok şikayet için tuz madenlerini ziyaret edenlerin sayısı hiç de azımsanmayacak boyutttadır.

pembe_himalaya_tuzu

Pembe Himalaya tuzunun faydalarından istifade etmek için ille de tuz madenlerini ziyaret etmek ya da uzaklara gitmek gerekmez. Diyetinize belli miktarda himalaya tuzu eklemeniz de faydalarından istifade etmenizi sağlayacaktır. Himalaya tuzundan yapılmış lambalar,bloklar, kaba tuz kullanımı veya mutfaklık kullanımlar da işinize yarayacaktır.  Pembe Himalaya tuz kayalarını soluyup nefes almak tuz partiküllerinin akciğere geçmesini sağlar. Bu da akciğerlerdeki ihtihaplanmanın azalmasına, astım, alerjiler, soğuk algınlığı, tıkanma, saman nezlesi ve sinüs tıkanıklığı gibi diğer durumlarda iyileşme fayda salar. Bunun yanında, tuz iyi bir balgam söktürücüdür.  Akciğerlerdeki aşırı mukusun azaltılmasında yardımcı olur. Gece boyu öksürmeyi ve burun akıntısını önlemeye yardımcıdır. Bu sayede daha rahat uyuyabilirsiniz.

pembe_himalaya_tuzu_akciger_temizligi

Pembe Himalaya tuzu solunum tedavisinde, burun kızarıklığı ve şişmesinde rahatlama sağlar. Tuz solunum tedavisi, burun kızarıklığını ve şişmesini azaltabilir. Pempe himalaya tuzunu solumak kirleticilerin ve dumanın etkisiyle akciğerlerinde oluşan tahrişi azaltabilir. Pembe himalaya tuzu sulandırılmadan kuru şekilde terapi yapılırsa fayda sağlar.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Pembe Himalaya Tuzu Solumak Akciğerlerdeki Toksinleri Temizliyor” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar