Pet Şişede Baton Kavurma Tarifi

Yemek Tarifleri 26 Mart 2017

Kavurma ben de dahil pek çok insanın severek tükettiği çok lezzetli ve faydalı bir besin. Özellikle kahvaltılarda çocuklarınıza salam, sosis, sucuk gibi işlenmiş besinler yerine kavurma yedirebilirsiniz. Bu gün sizlere evlerinizde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz pet şişede baton kavurma tarifi vereceğim. Pet şişede yuvarlak şekilde dondurarak tıpkı hazır satılan kavurmalar gibi, kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Pet Şişede Baton Kavurma Tarifi İçin Gerekli Malzemeler

pet_sisede_baton_kavurma

  • 1 kg dana eti
  • 150 gram margarin/tereyağ
  • 1 yemek kaşığı tuz
  • Çok az su
  • Temiz bir pet şişe

Pet Şişede Baton Kavurma Yapımı

Kavurma yapacağınız eti mümkün olan en küçük boyutlarda kesin. Eğer iri doğrarsanız şişeye sığmayacaktır. Tencerenin içine koyun. Margarin ya da tereyağını da ekleyin. Etin yarısını kaplayacak kadar kaynar su ilave edin.Suyunu çekinceye kadar haşlayıp, biraz kavurun. Tuzunu atıp, bir kaç kez güzelce karıştırdıktan sonra ocaktan indirin. 10-15 dakika ılınmasını bekleyin. Kullanacağınız pet şişenin ağzı keserek, kavurmayı içine doldurun. Kaşık yardımı ile iyice bastırarak boşluk kalmamasını sağlayın.  Şişenin altını bir kaç kez yere vurun ve kalan boşlukların da dolmasını sağlayın. Buzdolabında soğuttuğunuz kavurmayı, dondurucuya koyup bir iki saat bekletin. Sonra çıkarıp pet şişe ile dilediğiniz kalınlıkta kesin. Kenarda kalan pet şişe parçalarını çıkarıp, streç filme sarıp, yeniden dondurucuya koyun. Kullanacağınız zaman kavurmayı dilimleyerek soğuk olarak ya da yeniden ısıtıp dilerseniz yumurtalı ya da farklı şekillerde servis yapabilirsiniz.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Pet Şişede Baton Kavurma Tarifi” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Yumurta Dolması Tarifi

Yumurta Dolması Tarifi

30 Nisan 2017
68

Sponsor Bağlantılar