Rus Uyku Deneyi Gerçek mi ?

Bilim ve Teknoloji 3 Temmuz 2015

1940 yılı yılların sonuna doğru, Rusya’da 2. Dünya savaşında düşman olarak kabul edilen 5 siyasi tutsak üzerinde yapıldığı iddia edilen Rus uyku deneyi, hala gizemi korumakta. Rus uyku deneyi sırasında, 5 siyasi tutsağın 15 gün boyunca tetikleyici gazlarla uyanık tuttularak, korkunç bir deney yapıldığı ve bu deneyin sonucunda, meydana gelen korkunç olak-yların anlatıldığı Rus uyku deneyi gerçek mi ? yoksa bir şehir efsanesinden mi ibaret ?

Rus Uyku Deneyi Nedir ?

rus_uyku_deneyi

İkinci Dünya savaşı sırasında 5 kişinin, izole edilmiş bir odada uyumaları engellenerek yapılmış bir deney. 5 kişinin kaldığı odanın oksijen seviyesi çok iyi kontrol edilmekteydi. Kamera sistemleri kapatılmıştı. Sadece 5 inçlik kamera penceresi ve mikrofonlar vardı. Deneklere 1 ay yetecek yiyecek, su, yataksız karyola ve bir çok kitap vardı. Bu korkunç deney sırasında deneklerin uyumasını engellemek için odaya bir gaz veriliyordu. İlk bir kaç günü her şey yolunda giderken, dokuzuncu gün deneklerden biri çığlık atmaya başladı. İkinci denek de belli bir süre sonra çığlık atmaya başladı. Diğer denkler ise, sessizce mikrofona konuştular. Bu korkunç deney tam 15 gün sürdü. 15. günün sonunda içeriye giren yetkiler, korkunç bir manzara ile karşılaştılar.

Rus Uyku Deneyi Gerçek mi ?

korkunc_rus_uyku_deneyi_gercekmi

Bu korkunç hikaye aslına bakarsanız korkutucu ve hayali hikayeler paylaşan bir siteden yayılmış durumda. Geçek olduğuna dair hiç bir belge veya resmi kanıt yok. Kayıtlara geçen en uzun uykusuzluk durumu 11 gündür. 17 yaşındaki Fresno Eyalet Koleji öğrencisi Randy Gardner, bir bilim fuarı için bu deneyi uygulamış ve Guinness Rekorlar Kitabına adını yazdırmıştır.

Uykusuzluk Probleminiz Varsa Bunu Mutlaka Deneyin

60 Saniyede Uyumanızı Sağlayacak 4-7-8 Formülü

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Rus Uyku Deneyi Gerçek mi ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar