Saçların Parlaması İçin Doğal Yöntemler

Saçların Parlaması İçin Doğal Yöntemler konulu makalemizde saçlarının matlığından şikayet eden okurlarımız için doğal saç bakımı yöntemleri önermek istiyoruz. Saç bakımı konusunda öncelikli istenen saçların parlaması ve canlı görünmesidir.Ama maalesef bu her zaman mümkün olmayabilir. Öncelikle saçların canlı ve parlak olması için beslenmenize dikkat etmeniz gerekir. Arkasından da saçların parlaması için doğal maskeler ile dışarıdan destek vermek gerekir. Kuru, yıpranmış, uçları çatallaşmış, mısır püskülü gibi saçları kimse istemez değil mi? Evet cevaplarını duyar gibiyim. Dolgun, canlı,ışıl ışıl saçlar havanıza hava, güzelliğinize güzellik katar. Eğer siz de saçlarınızın cansızlığından ve matlığından şikayetçi iseniz, size önereceğimiz doğal saç bakım yöntemleri ile bu sorununuzdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.Parlak Saçlar İçin,Parlak Saçlar İçin Ne Yapılabilir,Saçların Parlaması İçin Doğal Maskeler,Parlak Saçlar İçin Doğal Yöntemler,Parlak Saçlar İçin Doğal Çözüm,Saçları Canlandırmak İçin Doğal Öneriler konularında aradığınız tüm cevapları makalemizde bulabilirsiniz.

Parlak Saçlar İçin Ne Yapılabilir

parlak_saclar_icin_ne_yapmali

  • Öncelikli yapmanız gereken işlem saçlarınızı doğru ürün ve doğru yıkama şekli ile yıkamanızdır. Saçları haftada 2-3 defa yıkamak yeterlidir. Günlük yıkanan saçlarda saçın doğal nemi kaybolur. Bu da saçların matlaşmasına neden olur. Eğer illede saçınızı hergün yıkamak istiyorsanız, şampuandan önce saç kremini saçlarınıza uygulayın ve saçınızı yıkamadan şampuan uygulayın. Ardından saçları ılık su ile durulayın. Daha iyi sonuçlar aldığınızı göreceksiniz.
  • Saçları soğuk su ile durulamanız saçlarınızın parlamasını sağlayacaktır. Çünkü; saçlar soğuk su ile yıkandığında, üst deri kapanır . Saçlarınız yumuşak ve parlak bir görünüme kavuşur. Saç kurutma işlemini de sıcak hava ile değil soğuk hava ile yapmalısınız.
  • Saçlarınızın parlamasını sağlayacak diğer bir doğal yöntem ise limon suyu ile saçlara masaj yapmaktır. Saçlarınızı şampuyan ile yıkadıktan sonra, salarınıza limon suyu ile masaj yapın. 15-20 dakika bekledikten sonra, soğuğa yakın ılık su ile saçlarınızı durulayın. Ardından da besleyici bir saç kremi kullanın. Bu işlemi ayda 1 defa yapmanız yeterli olacaktır.
  •  Eğer saçlarınızda kepek var ise; saçlarınızın mat görünmesi normaldir. Kepek probleminden kurtulmak için;  2 çorba kaşığı limon suyu veya sirkeyi 4 su bardağı suya ilave edip ılıtın. Saçlarınızı yıkadıktan sonra bu karışımla durulayın.Kepek probleminiz ortadan kalkacaktır.

Saçların Parlaması İçin Doğal Maskeler

saclarin_parlamasi_icin_dogal_maskeler

1 yumurtanın sarısı ve 2 çorba kaşığı zeytinyağını karıştırın. Saç diplerine sürüp masaj yapın.Saçınıza bir bone geçirip, 15-20 dakika bekletin. Önce sadece su ile saçtaki maskenin arınmasını sağlayın. Ardından da saç tipinize uygun bir şampuan ile saçlarınızı yıkayın. durulama suyunun içerisine elma sirkesi katarak saçlarınızı durulayın. Saç kurutma işlemini de makinanızın soğuk ayarı ile yapın. Saşlarınızın ışıl ışıl vecap canlı olduğunu göreceksiniz. Bu maskeyi ayda 1-2 defa uygulayabilirsiniz.
Parlak Saçlar İçin,Parlak Saçlar İçin Ne Yapılabilir,Saçların Parlaması İçin Doğal Maskeler,Parlak Saçlar İçin Doğal Yöntemler,Parlak Saçlar İçin Doğal Çözüm,Saçları Canlandırmak İçin Doğal Öneriler

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Saçların Parlaması İçin Doğal Yöntemler” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar