Kategori: Şifalı Bitkiler/Şifalı Yağlar

Evde Zencefil Yetiştirmenin Püf Noktaları

Zencefil çok eski tarihlerden günümüze kadar şifa kaynağı olarak gelmiş olan bir bitki. Sağlık açısından son derece faydalı olan zencefili dilerseniz evinizde saksıda yetiştirebilirsiniz. Asya kökenli olan zencefil çok miktarda uçucu yağ, vitamin ve mineral barındırır.

PAYLAŞ TWEET
29 Nisan 2017
28

Ruşeym Yağının Faydaları Nelerdir?

Ruşeym buğday özü anlamına gelir. Ruşeym özel bir maddedir. Buğday işlenip una dönüştürülürken bir takım ayrıştırma işlemleri yapıldıktan sonra, 1 ton buğdaydan 1 kilo ruşeym çıkarılır. Buğday rüşeymi buğday tanesinin embriyo kısmından yani canlı kısmından üretilir.

PAYLAŞ TWEET
21 Nisan 2017
39

Keçi Boynuzu İle Akciğer Temizliği İçin Muhteşem Bitkisel Kür

Akciğer temizliği sağlıklı ve rahat nefes almak için gerekli işlemlerin başında yer almaktadır. Özellikle de sigara kullananlar için akciğer temizliğini mutlaka yapılması gerekmektedir. Ama akciğer temizliği yapılırken mutlaka doğal yöntemlerin kullanılması da şarttır.

PAYLAŞ TWEET
21 Mart 2017
93

Sayısız Faydası Olduğu Söylenen Baharat Suyu Ne İşe Yarar

Baharatlar hayatımızda şu ya da bu şekilde yer alıyor. Baharatların sadece yemeklere lezzet verdiğini düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Baharatlar aynı zamanda çok iyi şifa kaynağıdır. Kimyon en çok kullanılan ve hemen hemen herkesin mutfağında bulunan baharatların başında yer alır.

PAYLAŞ TWEET
19 Mart 2017
64

Şalgam Suyunun Faydaları ve Zararları

Şalgam suyu hemen hemen herkesin severek tükettiği bir içecek. Seviliyor olmasının yanı sıra son derece faydalı olan şalgam suyu, mide ve bağırsak rahatsızlıklarından tutun da grip ve soğuk algınlığına kadar pek çok sağlık sorununda şifa kaynağı olma özelliğine sahip.

PAYLAŞ TWEET
17 Mart 2017
77

Kuşburnu Çayının Bilmediğiniz Çok Önemli Faydaları

Bitkisel çaylar, hepimizin sıklıkla kullandığı içecekler. Kimisi bizi rahatlatır, kimisi, bazı hastalıkların tedavisinde yardımcı olur. Her ne için kullanıyorsanız, mutlaka önerilen dozlarda kullanmakta fayda var elbette.

PAYLAŞ TWEET
27 Şubat 2017
112

Öksürüğü Geçiren ve Solunumu Rahatlatan Doğal İksir

Solunum yolları hastalıkları beraberinde öksürük de olunca kişinin yaşam kalitesini düşüren ve hatta bazı durumlarda kendi hayatını idame etmesine engel olan sağlık sorunlarından bir tanesidir. Bu gün sizlere soğuk algınlığı ve kış hastalıkları sırasında yaşadığınız öksürüğü kesecek ve solunumu rahatlatacak doğal bir öneride bulunmak istiyorum.

PAYLAŞ TWEET
23 Şubat 2017
115

Kuşburnu Çayı Demlemenin Püf Noktaları

Kuşburnu çayı sağlık ve cilt güzelliği açısından son derece faydalıdır. Eğer imkan var ise, günde iki fincan kuşburnu çayı içmek gerekir. Özellikle de kış aylarının vazgeçilmezi olan kuşburnu çayı demlemenin de bazı püf noktaları var. Bu makalemde sizlere kuşburnu çayı yapmanın püf noktaları konusunda bilgiler vereceğim.

PAYLAŞ TWEET
1 Şubat 2017
98

Zeytinyağı Alırken Mutlaka Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

Zeytinyağı bilinen en sağlıklı bitkisel yağların başında yer alıyor. Fakat zeytinyağı seçerken damak zekinizin yanı sıra, bazı teknik ayrıntılara da dikkat etmeniz gerekli. Çünkü damak zevkiniz zeytinyağının kalitesi konusunda sizleri yanıltabilir.

PAYLAŞ TWEET
30 Ocak 2017
95

Ayva Yaprağı Çayı ve Faydaları

Kış mevsiminde mutlaka evinizde bulunması gereken bitkilerden bir tanesi de ayva yaprağı. Son bahar mevsiminde toplanarak kurutulması gereken ayva yaprağı çay olarak tüketildiğinde pek çok hastalığa şifa kaynağı olmakta. Bu gün sizlere ayva yaprağı çayının inanılmaz faydaları konusunda bilgiler vereceğim.

PAYLAŞ TWEET
11 Ocak 2017
118

Bitki Çayları Gerçekten Zayıflatıyor mu ?

Merhaba sevgili okurlarım. Sizlere zaman zaman zayıflamak konusunda yardımcı olduğu düşünülen bitki çayları önerisinde bulunuyorum. Bilgilendirme amaçlı paylaştığım bu bitki çayları ile zayıflama konusu bir de farklı bir boyutla sizlerle paylaşmaya karar verdim.

PAYLAŞ TWEET
22 Mart 2016
176

Her İkisi de Doğal Antibiyotik Birleşimi İse Mucize

Son dönemlerde her şeyin doğalı makbul. Hele ki maruz kaldığımız gıda terörünü düşünecek olursak. Bir de yine son günlerin en revaçta sağlık sorunu olan domuz gribinin yeniden hortladığını düşünmek hem kendimiz hem de sevdiklerimiz adına bizleri korkutmaya yetiyor da artıyor bile. Artık antibiyotiklerin de eskisi gibi bir faydası yok. Hatta faydadan çok zarar veriyor desek çok daha doğru olacak.

PAYLAŞ TWEET
16 Ocak 2016
318

Güzelliğin Sırrı Pirinç Kepeği Yağında Gizli

Kozmetik mağazalardan aldığınız ürünlere ne kadar güveniyorsunuz ? Kimyasal içerdiği kesin olan bu ürünler bazı faydalar sağlasa da faydadan çok zarar getiriyor maalesef. Son yılların en gözde trendlerinden bir tanesi olan doğal güzellik, hem daha sağlıklı hem de daha pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlıyor.

PAYLAŞ TWEET
5 Ocak 2016
348

Fındık Kabuğu Öyle Bir Hastalığa Şifa ki !

Ülkemiz fındık tarımı açısından son derece elverişli topraklara sahip. Ve bu mucize besinin pek çok faydası olduğu da inkar edilemez bir gerçek. Fındığın içini yiyoruz ama kabuklarını atıyoruz. Bu mucize besinin içi kadar kabukları da son derece faydalı.

PAYLAŞ TWEET
27 Ekim 2015
338

Yeşil Yapraklı Sebzelerin Faydaları ve Zararları

Yeşil yapraklı sebzeler, sağlıklı ve dengeli beslenmenin en önemli unsurlarından bir tanesidir. Hep protein ya da karbonhidrat yönlü beslenmek ciddi sağlık problemlerine neden olabileceğinden dolayı, mutlaka beslenmede çeşitlilik olması gerekir. Öncelikle yeşil yapraklı sebzeler nedir sorusuna cevap verelim. Bu çeşitliliği sağlayacak olan besin guruplarından bir tanesi de yeşil yapraklı sebzelerdir.

PAYLAŞ TWEET
29 Mart 2015
247
Yeniler

Evde Teraryum Yapımı

Son dönemlerin en gözde dekorasyon malzemelerinden bir tanesi, teraryum. Evlerinde biraz doğa esintisi bulundurmak isteyen ya da doğa özlemi çeken herkes için mutlaka ve mutlaka edinilmesi gereken bir muhteşem bir görsel.

PAYLAŞ TWEET
6 Ekim 2017
12

Demir Açısından Zengin Et Kaynaklı Besinler

Demir elementi vücudumuzun olmazsa olmazı. Demir elementinin eksik olması başta kansızlık olmak üzere, halsizlik, yorgunluk, saç dökülmesi gibi pek çok hastalığa da davetiye çıkarmaktadır. Demir elementini besinler yoluyla vücuda almak mümkündür.

PAYLAŞ TWEET
23 Temmuz 2017
16

Doğal Kaş Kalınlaştırma Yöntemleri

Kaşlar zamanla çeşitli nedenlerden dolayı dökülüp seyrekleşir. Kaşlarınızı kalınlaştırmak için ille de güzellik salonlarına gidip pahalı işlemler yapmanıza gerek yok. Evde uygulayacağınız pratik ve son derece etkili yöntemlerle dilediğiniz gibi kaşlarını gürleştirebilirsiniz.

PAYLAŞ TWEET
16 Temmuz 2017
16

Yıldızı Düşük Kişilerin Okuması Gereken Dualar

Yıldız düşüklüğü kelimesini duymuşsunuzdur. Peki nedir bu yıldız düşüklüğü. Vücudumuzda 7 adet ana salgı bezi bulunur ve bunlara çakra ismi verilir. Çakraların düzgün çalışmaması ve çakraların etrafındaki enerjinin azalması sonucu yıldız düşüklüğü meydana gelir.

PAYLAŞ TWEET
28 Haziran 2017
28

Şarap Kadehleri İle Yapılabilecek Muhteşem Mumluklar

Özellikle de evlenmeden önce çeyizlik olarak alınan şarap kadehleri çoğunlukla kullanılmaz ve bir köşede öylece bekler durur. Üstelik evin hanımı için kullanmadığı eşyaya sürekli temizlik ve bakım için zaman ayırmak külfetli bir iş olur.

PAYLAŞ TWEET
22 Haziran 2017
10
videohive videohive download videohive download free after effects download ae download free motionpile download after effects projects