Sağlıklı Saçlara Sahip Olmak İçin Ne Yemeli ?

Cilt Bakımı ve Güzellik 13 Aralık 2016

Sağlıklı saçlara sahip olmanın en doğal ve en kolay yolu sağlıklı beslenmekten geçmektedir. Sağlıklı beslenme her şeyin başıdır. Bu sebeple de saç güzelliği için de sağlıklı beslenmeyi ilk plana almanız gerekmektedir. Bu gün sizlere sağlıklı saçlara sahip olmak için ne yemeli konusunda çok güzel bilgiler vereceğim. Hem sağlığınıza kavuşacaksınız hem de muhteşem saçlara kavuşacaksınız.

Sağlıklı Saçlar İçin Ne Yemeli?

saglikli_saclar_icin_beslenme

Sağlıklı ve ışıl ışıl parlayan saçlar için hem içten hem dıştan bakım yapmaya özen göstermek lazım. Tüketilen her besin saçları içten besler. Aynı zamanda daha sağlıklı ve parlak olmasını sağlar. Şimdi saç sağlığı için faydalı besinler nelermiş hep birlikte görelim.

Domates

domates_saca_faydalari

Domatesin içinde bol miktarda bulunan C Vitamini saçların yapımında yapı taşı olan kolajenin üretilmesi için son derece faydalıdır. Domatesi çiğ ve pişmiş olarak tüketebileceğiniz gibi, püre haline getirdiğiniz domatesi saçlarınıza sürüp saç maskesi olarak da kullanabilirsiniz.

Ceviz

cevizin_saca_faydalari

Ceviz beyine iyi geldiği gibi saçlara da son derece iyi gelen bir besindir. İçeriğinde bulunan omega 3 sayesinde saçları içten besler. Saçların daha çabuk uzamasını sağlar. Ayrıca ceviz saç tellerini de kalınlaşmasına yardımcı olur. Ceviz kabuklarını kaynatıp, son durulama suyu olarak maske şeklinde kullanmak da saç dökülmeleri için oldukça faydalıdır. Saçlarınızı ceviz kabuğu suyu ile yıkadıktan sonra durulamanıza gerek yoktur.

Kivi

kivinin_saca_faydalari

Sağlıklı saçlara sahip olmak için mutlaka ve mutlaka C vitamini tüketmek gereklidir. C vitamini açısından son derece zengin olan kivi de saçların daha sağlıklı olması için çalışan besinlerden bir tanesidir. C vitamini kaynağı olan kivi, saçlarınızı içeriden besleyip güçlendirirken, cilt sağlığını korumak için de çok fayda sağlar. Kivi aynı zamanda saçlı deride kuruluk kaşıntı ve döküntüler olmasını önler. Saçlı deriden besinlerin daha kolay emilmesini sağlar. Saç dökülmelerini önler. Saç köklerini güçlendirir.

Havuç

havucun_saca_faydalari

Havuç bildiğiniz gibi bol miktarda beta karoten, A ve B vitaminleri içermektedir. Havuçta bulunan besin bileşenleri var olan saçın korunmasını sağlarken, yeni saç oluşumunu destekler. Aynı zamanda saçların daha parlak ve güçlü olmasını sağlar. Havuç saç tellerini güneşin zararlı ışınlarına karşı korur. Kuru saçlar için doğal nemlendiricidir. Saç dökülmesini doğal olarak önler ve saçların daha hızlı uzamasını sağlar.

Yumurta

yumurtanin_saca_faydalari

Protein saç, cilt ve tüm vücut için en öneli yapı taşıdır. Günlük belli miktarda alınması gereken protein en doğal yoldan yumurtadan alınabilir. Protein açısından son derece zengin olan yumurta saç sağlığı için de gerekli besinlerin başında yer alır. Yumurta içerdiği vitamin ve minerallerle, saça dışarıdan uygulandığında, saçı nemlendirir ve kurumasını önler. Yumurta saçlara canlılığını ve parlaklığını yeniden kazandırır. İçerdiği A ve E vitaminleri ile saç kaybını önler. Yumurta ile hazırlanan doğal saç maskelerini düzenli kullanım sonucunda sağlıklı ve parlak saçlara kavuşabilirsiniz.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Sağlıklı Saçlara Sahip Olmak İçin Ne Yemeli ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar