Sağlıklı Saçlara Sahip Olmanın 10 Altın Kuralı

Kadın ve erkek için ortak güzellik unsuru ve kaygısı olan saçlar iyi bir bakım ve bazı kurallara dikkat etmek şartıyla, sağlıklı saçlar olarak bizlere güzellik sunmaya devam eder. Özellikle kadınlar için saçlar ayrı bir önem taşımaktadır. Her daim sağlıklı, uzun ve bakımlı saçlara sahip olma isteği onların sürekli olarak saçları ile uğraşmalarına neden olur. Ama saç bakımı konusunda pek çok da hata yaparlar. Mesela sağlıklı saçlara sahip olmak için belirli aralıklarla saçların kesilmesi gerektiğini düşünürler. Oysaki saç kesimi saçlarınızın kısalmasından başka bir işe yaramaz. Bu gün sizlere sağlıklı saçlara sahip olmanın 10 altın kuralından bahsedeceğim.

sac_kestirmek

Belli Aralıklarla Saç Kestirmek Hiç Bir İşe Yaramaz

Saçın uzun olması kafa genişliği ve şekliyle ilgili bir durumdur. Yeni teknolojiler bu durumu pek de etkilemez. Saçların ucu kırılmış veya boya fön gibi işlemlerden dolayı yıpranmış ise, saçları kestirmek onları canlandırmaz.

sac_kesimi

Saç Kesimini Stil Değişikliği İçin Yaptırın

Saç kestirmek istiyorsanız bunu imaj değişikliği için yaptırmanız daha uygun olacaktır.

sac_fircalamak

Saçlarınızı Düzenli Olarak Fırçalayın

Saçlarınızı fırçalamak, kan dolaşımını hızlandıracağı için saç açısından son derece faydalıdır.

sac_fircasi_cesitleri

Kaliteli Saç Fırçası Kullanın

Saç fırçalamakta kullandığınız fırçayı kaliteli olanlardan tercih edin. Bu sayede saçlarınız yıpranmamış olacak. Tarak için de aynı şey geçerli elbette. Keskin metal veya plastik uçlu fırça ve taraklar saç uçlarının kırılmasına neden olur.

sac_bakim_urunleri

Kaliteli Saç Bakım Ürünleri Kullanın

Saç bakım ürünlerinde mutlaka kaliteli ve mümkünse organik içerikli olanları tercih edin. Çünkü pek çok saç bakım ürünü kötü kimyasal ve silikon içerir. Bu zararlı maddeler saçlarınızın yıpranmasına ve cansızlaşmasına neden olur.

saclari_siki_baglamanin_zararlari

Saçlarınızı Sıkı Sıkı Bağlamayın

Saçlarınızı sıkı toka veya saç bantları ile toplamak saçların kırılmasına neden olur. Bırakın saçlarınız rüzgarda dans etsin. Dağınık kalsın. Daha sağlıklı olacaklar emin olun.

saglikli_saclar_icin_nasil_beslenmeli

Sağlıklı ve Düzenli Beslenin

Saç için son derece önemli konulardan bir tanesi sağlıklı ve düzenli beslenmektir. Bol demir ve vitamin içeren besinler tüketmek saçlarınızın daha sağlıklı ve parlak olmasını sağlar.

saglikli_saclar_icin_vitamin

Günlük Vitamin Tabletleri Alın

Gün içerisinde alacağınız vitamin tabletleri saçlarınız için de oldukça iyi sonuçlar almanızı sağlayacak.

saca_sicak_yag_bakimi

Sıcak Zeytin Yağı Tedavisi Uygulayın

Kurumuş ve yıpranmış saçların en doğal ve en iyi tedavisi zeytinyağıdır. Bunun için 2 yemek kaşığı zeytinyağını ısıtın ve bu yağı tüm saç derinize masaj yaparak yedirin. Sıcak su ile ıslattığınız havluyu başınıza sarın. Havlu soğumaya başladıkça 2-3 defa sıcak suda ıslatıp yeniden başınıza sarın. Saçlarınızı bol ılık su ve şampuanla durulayın. Hem saçlarınızı besleyip güçlendirecek hem de kırılan saçları onaracak muhteşem bir maskedir.

sac_tipine_uygun_sac_bakim_urunlerim

Saç Tipinize Uygun Saç Bakım Ürünleri Kullanın

Saç tipine uygun saç bakım ürünleri kullanmak da son derece önemlidir. Sizin saçlarınız kuru ise ve siz normal saçlar için ya da yağlı saçlar için olan şampuanlardan kullanıyorsanız bu saçlarınızın daha da kurumasına ve daha çabuk yıpranmasına neden olur.

Kuru ve Yıpranmış Saçlar İçin Sıcak Yağ Tedavisi

Yıpranmış Saçlar İçin Zeytinyağı Maskeleri

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Sağlıklı Saçlara Sahip Olmanın 10 Altın Kuralı” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar