Sahte Makyaj Malzemelerini Gerçeğinden Ayırmanın Yolları

Makyaj malzemeleri hanımların hayatında çok önemli yer tutuyor. Renk renk ve çeşit çeşit alınan makyaj malzemelerindeki en büyük sorun sahte makyaj malzemeleri. Sağlık açısından son derece ciddi zararlara neden olabilmektedir. Bu sahte makyaj malzemeleri saç, cilt ve göz sağlığına ciddi zararlar verdiği gibi, yüksek oranda kanserojen madde içermeleri nedeni ile de oldukça sakıncalıdır. Makyaj malzemelerinin sahte mi yoksa gerçek mi olduğunu anlamanın bazı yöntemleri var. Bu gün sizlere sahte makyaj malzemelerini gerçeğinden ayırmanızı sağlayacak yöntemler önereceğim.

Sahte Makyaj Malzemelerini Anlamanın Yolları

sahte_makyaj_malzemeleri

Sahte makyaj malzemelerini almak istemiyorsanız, sadece istediğiniz markanın yetkili bayilerinden alışveriş yapmanız çok daha güvenli olacaktır. Sahte ürünler büyük alışveriş merkezlerine kadar girdi ve markaların hemen hemen hepsi tüm kozmetik mağazalarında satılmaya başlandı. Pek çok markanın da sahtesi piyasaya çıktı. Yetkili bayiden alışveriş yapmanız sahte makyaj malzemesi almanızı da önleyecektir.

sahte_makyaj_malzemelerini_anlamak

Sahte makyaj malzemelerinin paketlerini orijinaline çok yakındır. Ama yine de ürünü satın almadan önce, cep telefonundan, gerçek makyaj malzemesinin ambalaj dizaynına bakmanızda fayda var. Sahte makyaj malzemelerinin ambalajındaki kullanılan renkler, genellikle orijinali ile aynı renk değildir. Paket tasarımında da ufak tefek farklılıklar bulunmaktadır. Son olarak da paketi elinize aldığınızda paket çok hafif ise, muhtemelen sahte üründür. Ve almamanız gerekir.

gercek_makyaj_malzemelerini_anlamak

Sahte makyaj malzemesini anlamak için, ürün üzerindeki barkod ve seri numaralarını kontrol edin. Eğer ürünün üzerinde barkod yok ise ürün muhtemelen sahtedir. Barkodlardaki önemli bir ayrıntıyı da sizlerle paylaşmak isterim. Barkodun üzerinde bulunan ilk 2-3 rakam ürünün üretildiği ülkeyi temsil etmektedir. Aynı ülkede üretildiği söylenen diğer ürünlerin de barkod numaralarını kontrol edin. Eğer aynı ise ürün gerçektir. Ama numaralar farklı ise, sahte makyaj malzemesidir.

gercek_kozmetik_malzemelerini_anlamak

Gerçek kozmetik ürünlerinin ambalajları üzerinde, üretim bilgileri ve içindekiler bilgileri çok ayrıntılı biçimde yer almaktadır. Eğer bu bilgiler eksikse veya az ise o üründe bir sıkıntı var demektir.

sahte_kozmetik_urunleri

Sahte kozmetik ürünleri, artık orijinalini neredeyse birebir taklit edebilmektedirler. Ama orijinal üründeki renk tonları konusunda tam uyum sağlayamamaktalar. Eğer alacağınız ürün konusunda şüpheniz var ise, ürünün web sitesinden ürünü kontrol edebilirsiniz. Eğer elinizdeki kozmetik ürünün renk tonları web sitesindekinden farklı ise, o ürünü almaktan vazgeçin.

sahte_kozmetik_malzemeleri

Aldığınız ürünlerin kıvamı ve kokusu önemlidir. Kremsi kozmetik ürünler kıvam olarak akışkan bir kıvama sahiptir. Eğer kremdeki kıvam farklı ise o kremi kesinlikle almayın. aynı şekilde rujlarda da belli bir kıvam vardır. Kıvamları tutmuyor ise, sahte bir makyaj malzemesi ile karşı karşıyasınız demektir. Özellikle rimel/maskara alacaksanız, kokusuna dikkat etmeniz gerekir. Orijinal bir rimel/maskara hafif fakat güzel bir kokuya sahiptir. Eğer elinizdeki rimel/maskara yoğun şekilde parfüm içeriyorsa ya da kötü bir kokuya sahip ise, o maskarayı kesinlikle almayın.

sahte_kozmetik_malzemelerini_anlamak

Gerçek Kozmetik ürünlerde fırçalar ve makyaj süngerleri oldukça kalitelidir ve belli bir oranı vardır. Alacağınız makyaj ürülerindeki makyaj fırçalarına ve süngerlerine özellikle dikkat edin. Ve en önemlisi de deneme ürünlerini denemekten çekinmeyin. Gerçek bir ruj, dudakta eşit şekilde dağılır. Gerçek ve kaliteli bir rimel kesinlikle ufalanmaz. Ve gerçek bir far ya da aydınlatıcı sürüldüğünde lekelenmez.

 

 

 

 

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Sahte Makyaj Malzemelerini Gerçeğinden Ayırmanın Yolları” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar