Şarap Kadehleri İle Yapılabilecek Muhteşem Mumluklar

Moda/Aksesuar/Dekorasyon 22 Haziran 2017

Özellikle de evlenmeden önce çeyizlik olarak alınan şarap kadehleri çoğunlukla kullanılmaz ve bir köşede öylece bekler durur. Üstelik evin hanımı için kullanmadığı eşyaya sürekli temizlik ve bakım için zaman ayırmak külfetli bir iş olur. Peki kullanılmayan şarap kadehlerini dekoratif aksesuarlara dönüştürmeye ne dersiniz? Üstelik pratik, kolay ve eğlenceli bir biçimde.

Şarap Kadehlerinden Eğlenceli Mumluk Yapımı

sarap_kadehleri

Şarap kadehlerini tutkal ve sim yardımı ile dilediğiniz renkte sime bulayın. Dilediğiniz hayvan figürü için keçeden kula ve minik burunlar kesip kadehin dış kısmına yapıştırın. Kuzu için biraz pamuk ve kuş için de biraz tüy yeterli olacaktır. Üstlerine de küçük renkli mumlar koydunuz mu tamamdır.

Daha Klasik Bir Şey mi İstiyorsunuz?

sarap_kadehlerinden_mumluk

Daha klasik dekorasyon seviyorsanız koyu renkli bir tabağa, içine canlı çiçekler koyduğunuz kadehleri ters çevirerek koyun ve üzerine renkli ya da beyaz küçük mumlar yerleştirin. İşte size son derece pratik ve şahane görünen bir aksesuar.

Kadehleri İlle de Ters Çevirmek Zorunda Değilsiniz

sarap_kadehlerinden_mumluk_yapimi

Kadehleri ters çevirmek istemiyorsanız, çerçeveli küçük kare bir aynanın üzerine kadehleri oturtun. Kadehlerin içine renkli kum ya da çalık koyup renkli ya da beyaz küçük mumları koyun. İşte size muhteşem bir dekorasyon örneği daha.

Kadehleri Dondurma Kupuna Dönüştürün.

sarap_kadehlerinden_dondurma_kupu

Kadehleri mumluk olarak değil de farklı bir şekilde değerlendirmek isterseniz dondurma kupu yapabilirsiniz. Akrilik cam boyası ile kadehleri dilediğiniz desende boyayı, ayak kısımlarını da simli akrilik cam boyası ile boyayın. İşte size muhteşem dondurma kupları.

Kadehinizi Dekoratif Kış Görümünde Dizayn Edin

sarap_kadehlerinden_dekoratif_bardak

Kadehlerinizin içerisine biraz kar spreyi sıktıktan sonra, küçük çam ağacı ya da kış için kullanılabilecek küçük maketler koyarak çok güzel bir dekorasyon aksesuarı elde edebilirsiniz. Dilerseniz mevsimlere göre farklı şekilde dizayn ederek de kullanabilirsiniz.

Şarap Kadehlerinden Minik Abajur Yapımı

sarap_kadehlerinden_abajur

Evinizde bulunan yağlı kağıtları minik bir merdiven gibi katlayıp, dilediğiniz renge boyayın. Ardından kadehlerin üzerine oturacak şekilde uçlarını birleştirip yapıştırın. Abajur başlığı gibi olmalı. Kadehin içine biraz su koyup mum yerleştirin. Su koymanız bardağın mumdan dolayı ısınıp çatlamasını engelleyecektir. Ardından dilediğiniz zaman mumları yakarak kullanabilirsiniz. Romantik bir akşam yemeği masasında harika dururlar mesela.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Şarap Kadehleri İle Yapılabilecek Muhteşem Mumluklar” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Evde Teraryum Yapımı

Evde Teraryum Yapımı

6 Ekim 2017
121
En İlginç Kot Tasarımları

En İlginç Kot Tasarımları

15 Haziran 2017
55

Sponsor Bağlantılar