Sefa isminin Anlamı ve Analizi

Sefa ismi genellike erkek ismi olarak bilinmesine rağmen, bazı bayanlarda da bulunabilen bir isimdir. Hem kız çocuklarına hem de erkek çocuklarına konulabilir. Arapça Kökenli olan Sefa ismi ülkemizde kullanılma sıklığı bakımından 397. sırada yer almaktadır. Bu da demek oluyor ki, her 1840 kişiden bir tanesinin ismi Sefadır. Sefa ismine sahip olanların en belirgin karakteristik özelliği özgürlüğüne fazlasıyla düşkün olularıdır. Br yere veya bir kişiye bağlanmaktan hiç hoşlanmazlar. Monoton bir hayat yaşamak onlara göre bir şey değildir. Yaşadıkları yer onları mutlu etse bile bağlanmaktan hoşlanmamaları nedeni ile değişikliğe ihtiyaç duyarlar ve bu hayatlarının her alanı için geçerli bir şeydir. Kısıtlanmayacakları bir iş onlar için idealdir. Özellikle de kendi ilerinin patronu olmak en çok keyif aldıkları şeydir. Karşı cinste ise, kıskanç olmayan ve kendisini kısıtlamayacak kişilerle birlikte olmak isterler. Neşe ve zeka Sefa ismindeki kişiler için aradıkları özelliklerin başında gelir.

Sefa İsminin Anlamı

sefa_ismi_caiz_miArapça kökenli olan sefa ismi, neşe ve zevk, gönül rahatlığı, kaygısız olmak anlamlarına gelmektedir.

Sefa isminin Analizi

S : hayal perestliği ve sabırsızlığı ifade eder. Üstelik hayal kurarken aşırıya kaçmak gibi bir eğilimleri vardır.

E : Ruhsal dünyası çok karışıktır. Hem üzüntüyü hem sevinci bir arada yaşayabilir. Bundan rahatsızlık duymadığı gibi, eğlenceli bir kişiliği vardır.

F : Sakin ac-vırları ile etrafına güven veren bir yapısı olmakla birlikte, fedakarlıkları ile de dikkat çekerler.

A : Son derece mantıklıdırlar ve olayları algılama yetenekleri en üst seviyededir. Adil olmaları da en çok öne çıkan özelliklerinden bir tanesidir.

Sefa İsmi Kuranda Geçiyor mu ?

Arapça kökenli bir isim olmasına rağmen Sefa ismi kuranda geçmiyor.

Sefa İsmi Caiz mi ?

Öncelikle çocuğunuza güzel anlamlar içeren isimler koymanız gerektiğini unutmayın. Sefa ismini çocuğunuza koymanızda dini açıdan bir sakınca yoktur. anlamını değerlendirip uygun gördüğünüz taktirde çocuğunuza Sefa ismini verebilirsiniz. Dini açıdan caiz olmayan isimler arasında yer almıyor.  geldiğinden

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Sefa isminin Anlamı ve Analizi” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar