Sosyal Medyada Like Sayınızı Artırmanın 7 Pratik Yolu

Bilim ve Teknoloji 7 Aralık 2016

Sosyal medyayı kullanmayan neredeyse yok gibi. Sosyal medyada yapılan paylaşımlara gelen likeler de kişileri memnun ediyor. Hatta bazı kişiler takipçileri ve paylaşımlarına gelen likelerle övünüyor. Peki sizin paylaşımlarınız hak ettiği like miktarını alıyor mu dersiniz? Sosyal medya için en güzel pozu verdiniz, gerekli filtrelemeyi yaptınız, alt yazısını da hazırladınız. Ve paylaştınız. Ama dakikalar geçti. Hatta saatler geçti like miktarı 10-15. Peki sorun ne? Ya da sosyal medyadaki like sayısını artırmanın yolu ne? İşte tam da bu sorunun cevabını vermek için burayım. Sosyal medyada like sayısını artıracak 7 harika önerim var.

İlk Önce İyi Bir Sosyal Medya Takipçisi Olun

soyal_medya_takipcisi

Sosyal medya da aslında reel hayat gibi. Sizin paylaşımlarınızı beğenen ve yorum yapan takipçilerinizi bilin ve siz de onların fotoğraflarına like ve yorum yapın. Bir nevi iadei ziayet. Bu sayede bir sonraki paylaşımınıza daha fazla like alma şansınızı artırırsınız.

Hastag Kullanın

soyal_medya_hastag_kullanimi

Paylaşımlarınızda hastag kullanmak, paylaşımlarınızı kitlelere ulaştırmanız açısından önemlidir. Ama hastag kullanırken, konuyu basit ve konuya en uygun şekilde açıklamayı da unutmayın. Unutmayın ki, hiç kimse uzun uzadıya ve anlamsız bir şekilde yazılmış hastaglarla ilgilenmez. Mesela: #çikolata #tatlı #seyahat gibi kısa ve net hastaglar uygundur. Ama #kahvesizyapamayanlardabugün, #çikolatayadayanamayanlarkulübü gibi hastaglar kullanmayın.

Paylaşımlarınızı Doğru Zamanlarda Yapın

soyal_medya_paylasimlari

Yanlış yerde yanlış zamanda yapılan paylaşımlar like sayınızı önemli ölçüde etkiler. Örneğin bir gece yarısı hayatınızın en güzel ve en özel anını sosyal medya hesabınızdan paylaşmış olabilirsiniz. Ama o saatte muhtemelen pek çok insan uyuyordur ve sizin paylaşımınızdan haberi bile olmaz. Sonuç olarak siz hüsrana uğrarsınız.

Aydınlık Filtre Kullanın

fotograf_filtreleme

Bazı kişiler fotoğraf üzerine uyguladıkları filtrelemeyi oldukça koyu renk yaparlar. Bu da fotoğrafın anlaşılır olmasını önler. Karanlık fotoğraflara genellikle kimse bakmak istemez. Fotoğraflarınızda koyu renk yerine açık renk filtre kullanmanız like sayınızı artıracaktır.

Bir Günde Birden Fazla Fotoğraf Paylaşmayın

sosyal_medyada_fotograf_paylasimi

Aynı gün birden fazla fotoğraf paylaşmanız biraz tehlikeli olabilir. En güzeli paylaşımlarınızın arasında zaman koyun. Bu sayede sosyal medya paylaşımlarınız da hak ettiği like sayısına ulaşabilsin. Birden fazla paylaşım yapmak istiyorsanız, aralarından en iyi olanı seçin ve like rekoru kırın.

Arka Plana Dikkat Edin

fotograf_arka_plani

Fotoğraflarınızı çekmeden önce arka plana dikkat edin. Fotoğraftaki odağınıza göre arka plan ayarların yapmanız çok iyi sonuç almanızı sağlayacaktır.

Yapay Değil Orijinal Olun

fotograf

Doğal pozlarla oluşturduğunuz fotoğrafları paylaşmanız like sayınızın artması için tek başına bile yeterli olacaktır.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Sosyal Medyada Like Sayınızı Artırmanın 7 Pratik Yolu” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar

instagram takipçi hilesiinstagram beğeni