Tel Toka İle De Saçlarınızı Düzleştirebileceğinizi Biliyor muydunuz?

Saç bakımı için o kadar çaba sarf ettikten sonra, saçları yakan makinelerle saçları düzleştirmek, tüm emeğinizin boşa gitmesine enden olabilir. Saç düzleştirmek evet güzel ve sizin kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlıyor. Ama ya saçlarınıza verdiği zararlar. İşte o zararlar hep gözardı ediliyor. Eğer saçlarınız çok kabarıyor ve mutlaka fön çekmeniz gerekiyor ise, size son derece etkili ve bir o kadar da zararsız bir saç düzleştirme yönteminden bahsetmek istiyorum. Tel toka ile saç düzleştirme. Şimdi adım adım tel toka ile saç düzleştirme konusu sizlerle paylaşacağım.

sac_duzlestirme

Saçınız uzun ya da kısa da olsa da tel toka ile saçlarınızı kolaylıkla düzleştirebilirsiniz. Üstelik çok fazla çaba gerektirmeden istediğiniz sonucu almanızı sağlayacak olan tel toka ile saç düzleştirme işlemi için ihtiyacınız olan şey bir kaç adet tel toka ve tarak. Hepsi bu kadar.

tel_tokala_sac_duzlestirme

Saçlarınızı tel toka ile düzleştirmeden önce, her zamanki gibi saçınızı yıkayın. Saçlarınızın fazla suyunu akıtmak için, saçlarınızı çevirerek sıkın. Tıpkı çamaşır sıkar gibi. Saçlarınızın fazla suyunu almak için havlu kullanmanız saçlarınızın kabarmasına ve elektriklenmesine neden olacaktır.

sac_bakimi

5 Dakikalık bir bekme süresinin ardından ve saçlarınızın fazla suyunu akıttıktan sonra, saçlarınızı bir tarak yardımı ile tarayın. Saç kreminden elinize bir miktar döküp, tüm saçlarınıza eşit miktarda dağıtın. Kremin ardından biraz saç spreyi ya da saç bakım yağı uygulayın.

tel_toka_ile_sac_duzlestirme

Bu işlemlerin ardında, Saçınızın kalınlığına göre, 4 ya da 6 parçaya ayırın saçlarınızı.Bir tutamını ayırdıktan sonra diğerlerini ayrı bir şekilde tel tokalarla tutturun. Ayırdığımız saçtan başlayarak, ilk önce saçı tekrar tarayın ki sürdüğünüz yağ ve kremler iyice içine işlesin.

evde_tel_toka_ile_sac_duzlestirme

Saçınızdan her ayırdığınız tutama aynı işlemi uygulayın. Bu işlem sırasında, saçınızı elinizle yatıştırarak, tel tokanın sıkı bir şekilde saçınızı tutmasını sağlayın. İşlem sırasında saçlarınız yeniden kurumaya başlarsa saç kreminden yardım alabilirsiniz. Tüm tutamlara aynı işlemi uyguladıktan sonra, 1 gece bu şekilde yatın. Sabah kalktığınızda saçlarınızın düşlemiş olduğunu göreceksiniz. Sabah nazik bir şekilde saçınızdaki tel tokaları çıkarın. Tekrar saç bakım yağından bir miktar sürün ve fırça ile saçlarınızı tarayın.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Tel Toka İle De Saçlarınızı Düzleştirebileceğinizi Biliyor muydunuz?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar