TERMAL SUYUN FAYDALARI VE ZARARLARI

Sağlık 20 Ağustos 2012

Termal Suyun Faydaları ve Zararları
Termal Su Nedir
,Kaplıca Suyu,Termal Sular,Termal Suyun Faydaları,Termal Su Faydaları,Termal su içilirmi,Kaplıcanın Faydaları,Kaplıcanın Yararları, Kaplıcanın Zararları,Termal Suyun Zararları,
Kaplıca Suyunun Faydaları ve Zararları
Kaplıca suyu ya da diğer bilinen ismi ile Termal su/Termal sular ülkemizde bol miktarda bulunduğundan dolayı, mutlaka istifade edilmesi gereken doğal kaynaklardır.

Termal Suyun Faydaları ve ZararlarıKaplıca Suyu yer altında kendiliğinden oluşan, içerisinde belirli miktarlarda mineraller bulunan ve belli bir sıcaklığa sahip  şifalı sulardır. Sıcaklık dereceleri ve özellikleri, bulunduğu toprağın özelliğine göre değişir.
Termal Su,Kaplıca Suyu,Termal Sular,Termal Suyun Faydaları,Termal Su Faydaları,Termal su içilirmi,Kaplıcanın Faydaları,Kaplıcanın Yararları
*Ağrılı romatizmal hastalıkların, kireçlenmelerin tedavisinde kullanılır.
* Deri hastalıklarının tedavisinide kullanılır.
* Böbrek ve idrar yolu hastalıklarının tedavisinde tavsiye edilir.
* Stres ve strese bağlı rahatsızlıkların iyileştirilmesinde fayda sağlar.
* Mide, bağırsak ve safra kesesi hastalıklarının tedavisinde termal suyun çok büyük yararları vardır.
* Hidroterapide kullanılan yöntemler hastalığın oluştuğu bölgeye göre değişir. Suyun ısısı ve basıncı, banyo süresi, masaj için kullanılan araçlar hastalığa bağlı olarak farklılıklar gösterebilir. Suyla birlikte farklı bitkiler ve mineraller uygulandığında ise suyun 1001 mucizesine yenilerinin katıldığı kanıtlanmıştır.
Termal su İçilirmi
Termal suların içmece olanları içilebilir. İçmeceler sindirim sistemi hastalıkları için son derece faydalıdır. İdarar yolu enfeksiyonları,böbrek taşları,safra rahatsızlıkları ve kolon kanserinin önlenmesinde faydalıdır.
Termal Suyun Zararları,Kaplıcanın Zararları
Termal suları kalp hastaları, yüksek tansiyon hastaları ve varis hastaları kullanamazlar. Bu hastaların kaplıca suyu kullanmak için mutlaka ve mutlaka hekim onayı almaları gerekmektedir.
Önemli Hatırlatma : Termal suları kullanmadan önce, mutlaka bir hekim kontrolünden geçip, tavsiyesini almak kaydıyla gitmek, sizin sağlığınız ve can güvenliğiniz açısından önemli bir konudur..
Termal Su Nedir,Kaplıca Suyu,Termal Sular,Termal Suyun Faydaları,Termal Su Faydaları,Termal su içilirmi,Kaplıcanın Faydaları,Kaplıcanın Yararları,Kaplıcanın Zararları,Termal Suyun Zararları, Kaplıca Suyunun Faydaları ve Zararları

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“TERMAL SUYUN FAYDALARI VE ZARARLARI” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar