Topuklu Ayakkabılarla Gün Boyu Rahat Etmenizi Sağlayacak Pratik Tüyolar

Ayakkabı 6 Şubat 2017

Topuklu ayakkabı giymek kadınlar için önemli bir konu. Fakat bazı zamanlarda topuklu ayakkabı ayakları rahatsız eder. Özellikle de yeni alınmış bir topuklu ayakkabı ise. Ayakları vuran, can yakan veya sıkıntı yaratan bir ayakkabının içinde elbette rahatlık söz konusu değildir. Bu gün sizlere topuklu ayakkabı ile gün boyu rahat etmenizi sağlayacak çok pratik önerilerim olacak.

 Evden Çıkmadan Önce Jel Deodorandı Ayakkabınızın Yan İç Yüzeylerine Sürün.

topuklu_ayakkabi

Topuklu ayakkabının içine jel deodorant sürmeniz ayak terlemesinden dolayı oluşacak rahatsızlıkları ortadan kaldıracağı için, gün boyu rahat hareket etmenizi sağlayacak.

Topuklu Ayakkabının Kaymasını Önlemek İçin

topuklu_ayakkabi1

Topuklu ayakkabılarda en çok yaşanan sorun topuklu ayakkabıların tabanının kaymasıdır. topuklu ayakkabıların kaymasını önlemek için, ayakkabıları kullanmadan önce altına zımpara yapın. Bu sayede ayakkabıların kaymasını ve olası bir kazayı önlemiş olursunuz.

Ayağınızı Sıkan Topuklu Ayakkabı İçin Esnetme Yapın

topuklu_ayakkabi2

Aldığınız topuklu ayakkabı ayaklarınızı sıkıyorsa, esnetme yöntemi ile bu sorundan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Eğer ayakkabı esnetmek için bir aparat yoksa elinizde, kalın çorapları giyip, ayakkabıları giyin. Ardından saç kurutma makinesini ayakkabıların üzerine tutun. Vermiş olduğunuz ısı nedeni ile ayakkabı esneyecek ve ayağınızın kalıbını alacak. Bu sayede ayakkabı sıkma sorununa da elveda demiş olacaksınız.

Ayakkabılarınız Ayaklarınızı Çok Sıkıyorsa ve Vaktiniz Var İse

topuklu_ayakkabi5

Yukarıda verdiğimiz acil durum dışında ayaklarınızı sıkan ayakkabılar için çok faydalı bir yöntem daha mevcut. Bunun için vaktinizin bol olması lazım yalnız. Buzdolabı poşetinin içine su doldurun. Bu poşetleri ayakkabıların içine yerleştirin. Ayakkabıları yeniden başka bir poşetin içine koyup, buzdolabına koyun. İstediğiniz genişiliğe gelinceye kadar işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Ayakkabınızın Topuk Lastiği Eskimişse Hemen Değiştirin

topuklu_ayakkabi3

Ayakkabıların topuk lastiği eskidiğinde sadece gürültü çıkarmakla kalmaz, yürüme dengenizi de bozar. Bu sebeple eskiyen topuk lastiklerinin hemen değiştirilmesi gerekir.

Kullanılmamış Poşet Çaylar Ayakkabılarınızdaki Kokuyu Önlemek İçin Birebir!

topuklu_ayakkabi4

Koku sadece spor ayakkabılarda olmaz. Topuklu ayakkabılar da da koku olur. Topuklu ayakkabıdaki kokuyu önlemenin en kolay yolu da kullandığınız sallama çay poşetlerini kuruduktan sonra, ayakkabıların içine yerleştirmektir. Bu sayede ayakkabılarınızda koku oluşmaz.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Topuklu Ayakkabılarla Gün Boyu Rahat Etmenizi Sağlayacak Pratik Tüyolar” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar