TRAŞ OLMANIN YARARLARI VE ZARARLARI

Cilt Bakımı ve Güzellik 14 Ağustos 2012

Traş Olmanın Faydaları ve Zararları
Hergün Traş Olmak
,Traş Olmak,Traş Olmanın Zararları,Traş,Traş Olmanın Faydaları
,Traş Olmanın Faydaları ve Zararları,Traş Olmanın Yararları ve Zararları
Erkeklerin hayattaki en büyük çilelerinden birisi traş olmak veya iş gereği her gün traş olmak… Erkekler açısından bir çeşit zorunluluk olan traş olmak işkencesi, bir süre erteleseler de kaçamayacakları bir son..

Traş olmak  aslına bakılırsa, hem faydalı hem de zararlı bir durumdur. Bu yazımızda sizlere, traş olmanın faydaları ve zararları hakkında bilgi vermek istiyoruz.Traş Olmanın Faydaları ve Zararları
Hergün Traş Olmak,Traş Olmak,Traş Olmanın Zararları,Traş,Traş Olmanın Faydaları,Traş Olmanın Faydaları ve Zararları,Traş Olmanın Yararları ve Zararları
Öncelikle Traş olmanın faydalarını sayarak işe başlayalım. Aslına bakarsanız traş olmanın faydaları, hiç de küçümsenecek gibi değil..
Traş Olmanın Faydaları
Düzenli olarak traş olmak, hormonları yenilediğinden dolayı, kalp krizi, beyin kanaması ve felç geçirme riskini azalttığı ve ömrü uzattığı, yapılan bir araştırma sonucunda ortaya çıkmış.
Traş Olmanın Zararları
*Hergün traş olmak, cilde zararlı bir durum. Traş esnasında kullanılan traş sabunu ve köpüklerin hassas ciltlerde allerik reaksiyona sebep olabilir. Hergün traş olmak, ciltte kuruluk ve kaşıntı gibi sorunlara yol açabilir.
*Eğer traş makinası kullanılıyor ise, derinin katlandığı bölgelerde, makinanın yakıcı özelliğinden dolayı, birinci derece yanıklar ve su toplamalar meydana gelebilir.
Hergün taraş olan erkekler için, traş makinası yerine 2-3 bıçaklı jiletler çok daha uygun olur. Bununla birlikte, sakalların çıkış yönünde traş olmak, kıl dönmesini ve batıkları önlemek açısından çok daha uygundur. Traş sonrasında batıklar meydana gelmiş ise, antibiyotikli krem kullanmak, şikayetleri en aza indirecektir.
*Traş sonrasında, kolonya kullanmak çok uygun bir davranış değildir.
* Eğer beberde traş oluyorsanız, hepetit ve Aids gibi hastalıkların bulaşma riski oldukça yüksektir. Çünkü bu hastalıklar kan yolu ile bulaşır. Bu sebeple, başka bir kişi ile aynı ustura veya traş bıçağı ile traş olmadığınızdan emin olun.
Hergün Traş Olmak,Traş Olmak,Traş Olmanın Zararları,Traş,Traş Olmanın Faydaları,Traş Olmanın Faydaları ve Zararları,Traş Olmanın Yararları ve Zararları

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“TRAŞ OLMANIN YARARLARI VE ZARARLARI” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar