Türklerin Akıllı Telefonlarda Aradığı Özellikler

Cep telefonlarının Türkiye’ye yeni geldiği 1990 lı yıllarda insanlar cep telefonlarına çok yüksek fiyat ödediler. O dönemlerde oldukça büyük ebatlarda ve ağır olan cep telefonları günümüzde, ismini hak ediyor. Daha küçük boyutlarda cebe sığacak nitelikte olan cep telefonları teknolojik olarak çağ atlayarak akıllı telefon olma özelliği kazandı. Önceden insanların cep telefonundan tek beklentileri alo demekti. Ama günümüz teknolojisi ve internet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte alo desin yeter  dönemi çoktan kapandı. Son dönemlerde hemen hemen herkesin kullanmaya başladığı akıllı telefonlar, telefon olmaktan çıkıp, artık bir bilgisayar gibi  kullanılmaya başlandı. akıllı telefon alırken, akıllı telefon fiyatları tüketici açısından çok yüksek görünse de, çok amaçlı kullanım özelliği ile akıllı telefonlar ödenen fiyatı da hak ediyor. Akıllı telefonlar sadece konuşmak için değil, internet, mesajlaşma, iş takibi, sosyal medya,eğlence ve fotoğraf çekim özellikleri ile pek çok cihazın yapabileceği işi tek bir cihazda topladıkları için,kullanıcı sayısı da hızla artıyor.

Akıllı Telefon Alırken Aranan Özellikler

akilli_telefon_alirken

Türkler’in akıllı telefonlarda aradığı özelliklere göz atacak olursak; 3 temel özellik görmek mümkün. Türkler’in akıllı telefon alırken aradığı özellikler, estetik görünüm, işletim sistemi ve ekran boyutu kriterlerine bakıyorlar. Kullanıcılar için tuş sayısı estetik kriterle içinde yer alıyor ve az tuşlu telefonları tercih ediyorlar. Zaten artık piyasada bulunan telefonların %90’ı dokunmatik telefonlardan oluşuyor. Dokunmatik telefonlar kullanım kolaylığı ve tuş derdi olmadığı için de en sık tercih edilen telefonlar arasında yer alıyor.

Akıllı Telefon Kullanımı

akilli_telefon_kullanimi

Akıllı telefon kullanımı çoğunlukla dokunmatik telefonlar olarak karşımıza çıkıyor. Akıllı telefon kullanıcıları, sadece internet ve sosyal medya için değil, ders çalışma, kitap okuma, oyun oynama gibi pek çok işlerini akıllı telefonları aracılığıyla yapabiliyorlar. Ayrıca, Tüketicilerin akıllı telefonlarda ve dokunmatik telefonlarda dikkat ettikleri en önemli unsur kamera çözünürlüğü. Kamera çözünürlüğünün akıllı telefonlarda kriter olarak aranmasının en önemli neden ise, sosyal medya kullanımının çok yüksek oranda artması, selfi çekme modası ve görüntülü konuşma imkanı sağlanması. Bütün bu sebeplerden dolayı kullanıcılar alacakları telefonun kamera çözünürlüğünü çok önemsiyorlar.

Şarj Cihazını Korumanın Kolay Yolu

Samsungdan Telefon Şarj Eden Monitör

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Türklerin Akıllı Telefonlarda Aradığı Özellikler” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar