Twitter’de Canlı Yayın Dönemi Başlıyor Bilginiz Olsun!

Sosyal medya hepimizin kullandığı platformlar. Üstelik çoookkkk uzun zamandır görmediğiniz yakınlarınızın ve arkadaşlarınızın ne yaptığını, nerelere gittiğini, ne yiyip içtiğini bile sosyal medya üzerinde takip eder olduk. sosyal medya denilince ilk akla gelenler, Facebook, Twitter ve İnstagram.. Hepimiz bir şekilde bu sosyal medya platformlarını kullanıyoruz. Artık sosyal medyanın da modaları var. Yeni sosyal medya modası canlı yayın. İlk olarak Facebook kullanıcıları tarafından uygulanmaya başlayan canlı yayın modası Twitter ve İnstagram’da da yeni özellik olarak kullanıcılara sunuluyor.

Twitter’de Canlı Yayın Dönemi

twitter

Sosyal medyanın Facebook ve instagramla birlikte en çok kullanılan platformlarından bir tanesi olan Twitter yetkilileri, artık kullanıcıların mesaj paylaşırken, canlı yayın ile durumlarını takipçileri ile paylaşabileceklerini duyurdu. Kutlamalar, gösteriler veya paylaşmak istediğiniz diğer mesajları artık Twitter üzerinden canlı yayınla paylaşabileceksiniz. Canlı yayın sırasında canlı görüntü de paylaşmak mümkün olacak.

twitter_canli_yayin

Twitterdeki canlı yayın uygulaması, yine Twitterin sahibi olduğu Periscope uygulaması tarafından destekleniyor. Periscope tarafından desteklenen canlı yayın uygulamasını kullanmak için, mesaj paylaşırken ekranda çıkan canlı tuşuna tıklamanız ve yayından önce canlı yayına geç ifadesini onaylamanız yeterli olacak.  Twitterden canlı yayın yapacak kişileri, periscope kullanıcıları da izleyebilecek.

twitter_canli_yayin_uygulamasi

Twitterde canlı yayını izleyen takipçiler ekrana dokunarak yorum yapabilecek ya da beğeni gönderebilecek. Sosyal medya platformu Twitterin bu yeni özelliği ilerleyen günlerde tüm iOS ve Android işletim sistemlerinde kullanılabilecek.  Ne Diyeyim. Şimdiden gözünüz aydın.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Twitter’de Canlı Yayın Dönemi Başlıyor Bilginiz Olsun!” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar