Ünversite Sınavlarında Değişiklik

Üniversite öğrencilerini yakından ilgilendiren bir eğitim haberi vermek istiyoruz. ÖSYM tarafından açıklanan değişiklik, üniversiteye giriş başvurularında yaşanan mağduriyetleri gidermek amacı le yapılmış. İlk defa bu yıl uygulanacak olan sistemde, adayların önce ücreti ödemek yerine. Öncelikle başvurularını yapıp, ardından üniversite harcını yatırmaları sağlanacak. Bu zamana kadar yapılan uygulamada, öğrenciler öncelikle üniversite harcı yatırılıyor, ardından da üniversiteye başvuruda bulunuyorlardı. Fakat ÖSYM’nin tüm uyarılarına rağmen, üniversite harcını yatırarak, başvurularını tamamladığını düşünen pek çok kişi mağdur oluyordu. İşte bu mağduriyeti önlemek için, ÖSYS başvuru sürecindeki işlemler konusunda değişikliğe giderek yeni sistemi hayata geçirdi. YGS başvuruları ile ilgili olan bu çok önemli değişiklik hakkında sizlere bir kaç kısa bilgi vereceğiz.

YGS Başvuruları Ne Zaman

ygs_basvurulari_ne_zaman2015 yılında YGS başvurularını yapacak olan adayların, işlemlerini 5 Ocak 2015-1 Ocak 2015 tarihi arasında tamamlaması gerekiyor. Adaylar, bir başvuru merkezi veya sınav koordinatörlüğüne giderek kişisel bilgilerini ve sınava girmek istedikleri yer tercihlerini bildirmek zorundalar. Başvuru ücretlerini ise, 5 Ocak 2015- 20 Ocak 2015 tarihleri arasında anlaşmalı bankalar kanalı ile yapmaları gerekiyor. Ancak bu şeklide başvurular tamamlanmış olabilecek. ÖSYS’ye başvuru yaptığı halde, sınav ücretini yatırmayan kişilerin, başvuruları değerlendirmeye alınmayacak.

YGS Başvuru Tarihi

Başvuru süresi içinde başvurularını yapan ve ücretlerini ödeyen adaylar, karşılaşacakları mağduriyetleri önlemek için işlemlerin tamamlanması ardından, Aday İşlemleri Sistemine girerek mutlaka bilgilerini kontrol etmesi gerekiyor. ÖSYM tarafından üniversiteye giriş sürecinde adayları bilgilendirmek amacıyla hazırlanan Aday El Rehberi’nde, sınav öncesinden sınava, sınav sonrasından sonuçların açıklanmasına kadar birçok bilgi yer alıyor. YGS Adaylar El Rehberin için ÖSYM’nin resmi sitesine başvurabilirsiniz. Sizin için gerekli tüm bilgiler ayrıntılı bir biçimde sitede açıklanmıştır.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Ünversite Sınavlarında Değişiklik” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar

instagram takipçi hilesiinstagram beğeni