Uzaylı Kediler

Aktüel/Güncel 20 Haziran 2015

Uzaylı Kediler konusunda bir araştırma hazırladık sizler için. Uzaylı Kediler denilince hemen heyecan yapmayın. Uzay’a çıkan kedilerden bahsediyoruz. Bazı kedi dostları kedilerin uzaylı olduğunu düşünüyor. Kediler uzaylı mıdır bilemiyoruz ama, uzaya gittikleri kesin. Uzaya giden kediler  konusunda yaptığımız derlemeyi sizlerle paylaşalım.

Uzaya İlk Çıkan Kedi

uzaya_cikan_ilk_kedi

18 Ekim 1963 tarihinde, Fransız 47 Veronique roketi
ile Cezayir’den uzaya ilk defa bir kedi gönderilmiştir.
Astronot kedinin adı Felicette idi. Uzaya gönderildiğinde yeryüzünden 120 mil kadar yüksekliğe kadar çıkmış ve paraşüt ile geri dönmüştür. Astronot kedi Felicette bu yolculuktan sağ salim dönmüştür.

uzayli_kediler

Bu yolculuktan 6 gün sonra başka bir uçuş tekrarlanmış ve yine bir astronot kedi uzay yolculuğuna gönderilmiştir. Fakat 2. kedi Felicette kadar şanslı olamamıştır. Uçuş başaralı olmadığından dolayı, maalesef ikinci astronot kedi hayatını kaybetmiştir.

astronot_kediler2015 yılı içinde de İran Uzaya kedi göndereceğini açıklamıştı. İran’ın meşhur İran kedisinin, tüm hayvanları geride bırakarak uzaya gitmeye hak kazandığı açıklanmıştı.

Uzaylı Kedi Matilda

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Uzaylı Kediler” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar

videohive videohive download videohive download free after effects download ae download free motionpile download after effects projects