Vefk Yaptırmak Günah mı ?

Dini Bilgiler 5 Temmuz 2015

Vefk tılsımı Havvas ilmi ile yapılmaktadır. Pek çok insan vefk yatırıyor ama, kafalarında oluşan tek soru Vefk yaptırmak günah mı, haram mı oluyor. Burada söylenmesi gereken şey amellerin niyete göre olduğudur. Mesela; iki insanı birbirinden ayırmak normal şartlarda çok büyük bir kötülük iken, bir hayat kadını ile birlikte olup da, bütün parasını, zamanını ona ayırıyor ve evdeki karısına çoluk çocuğuna hayrı dokunmuyor ise, evdeki ev ahalisi aç ve perişan ise, karısını dövüyor ise.. O hayat kadınından bu adam ayırmak günah mıdır ? Aksine yuva kurtarmanın ve adamı karısına çocuklarına sevgi ile bağlı bir hale getirmenin sevabı vardır.

Vefk Yaptırmak Günah mıdır ?

vefkin_faydalari

Herkesin evinde kullaılmak üzere bıçak bulunur. Bazı kişiler bıçakla adam öldürüyor diye evdeki bıçaktan vazmı geçilir ? Ya da evde bıçak kullanmak haramdır günahtır denilebilir mi ? Elbette hayır. Bıçağı ne için kullandığınıza bağlıdır. Vefk de aynen öyledir. Ne için yapıldığına bağlı olarak günah veya haram olup olmadığı değişir. İstanbul’da Topkapı Sarayında sergilenen Efendimizin (S.A.V.) Hz. Ebubekir, Hz. Ömer, Hz. Osman ve Hz. Ali’nin eşyaları arasında kılıç, kalkan ya da elbiselerinde Ayet, Tılsım ya da vefk olduğu gözlenmektedir. Ayrıca, döneminin en büyük alimleri tarafından padişahların elbiselerine de tılsım vefk yapıldığı bilinmektedir. Ve padişahların hemen hemen bütün elbiselerinde tılsım ve vefk bulunmaktadır. Vefk yaptırmak hayırlı bir iş için yapıldığı sürece günah ya da haram değildir.

Vefk Yaptırmak Zararlı mıdır ?

vefk_nedir

Vefk yapılırken, Kur’an-ı Kerim’den Ayetler, Dualar, Hadisler, Kur’an ayetlerin belli bir ebced hesabıyla yapılmış çalışmaları ve Tılsımlar, Melek ve Ruhani ilimler kullanılır. Ve bunları taşımanın kimseye zararı yoktur. Aksine sayısız faydası bulunmaktadır. Ama ehil kişiler tarafından yapılmaz ise faydadan çok zarar getirecektir.

Vefk Nedir ?

Vefk Büyü müdür?

Vefkin Faydaları ve Zararları

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Vefk Yaptırmak Günah mı ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar