WhatsApp ve Facebook Masseger Arasındaki Farklar

Bilim ve Teknoloji 10 Nisan 2015

Merhaba sevgili okurlarımız. Teknoloji geliştikçe aldığımız hizmetlerde farklılaşmaya başladı. Özellikle ücretsiz mesajlaşma programları pek çok insanı dakikam bitti, kontörüm bitti derdinden kurtardı.Akıllı telefonlarla birlikte, internet de artık tamamen hayatımızın göbeğinde yer almaya başladı. Facebook Massenger ve WhatsApp ile mesajlaşmanın özgürlüğünü yaşayana okurlarımız için küçük bir araştırma yaptık. Facebook massenger mi WhatsApp mı daha iyi ? Hangisini kullanmak daha avantajlı. WhatsApp ve Facebook Masseger Arasındaki Farklar  nelerdir sorularına yanıt aradık. Bakalım hangisi daha iyiymiş, WhatsApp ve Facebook Masseger arasındaki farklar neymiş.

WhatsApp ve Facebook Masseger Arasındaki Farklar

Son dönemin en popüler ik mesaj programı WhatsApp ve Facebook Masseger. Bu iki program arasında bir karşılaştırma yapalım. WhatsApp’a sesli arama özelliğinin de eklenmesi ile birlikte Facebook Massenger ile çok benzerlik göstermeye başladı. Her ikisi için de telefonunuzda internet bağlantısı olması yeterli.

WhatsApp mı Daha İyi Facebook Masseger mi ?

  • WhatsApp dünya çapında 700 milyon kullanıcya sahipken, Facebook Massenger 500 milyon kullanıcı tarafundan kullanılan bir uygulama.
  • Her iki uygulama da oldukça uzun bir süredir kullanıcılara hizmet veriyor.
  • Hem WhatsApp, hem de Facebook Massenger de, mesajlaşmanın yanı sıra, dosya ve fotoğraf gönderme olayı mevcut.
  • Her ik uygulamada da oturum kapatma seçeneği bulunmuyor.
  • WhatsApp uygulamasına üye olmak son derece basit. Öncelikle programı telefona indiriyorsunuz ve ardından, WhatsApp telefondaki tüm rehberi tarayarak WhatsApp kullanıcılarını otomatik buluyor. WhatsApp kullanmak için telefon numarası zorunlu.
  • Facebook Massenger uygulamasını kullanabilmek için, mutlaka bir Facebook hesabınızın bulunması gerekiyor.Fakat Massengerde telefon numarası kullanımı zorunlu değil.
  • WhatsApp ücretsiz indirilip kurulabilmesine rağmen, bir yıl ücretsiz kullanım hakkı tabıyor. 1 yıldan sonra ücret ödemeniz gerekiyor. Yıllık 1 dolar gibi bir rakam ödemeniz gerekiyor.
  • Facebook Massenger ise, uygulamanın kullanımı karşılığında herhangi bir ücret talep etmiyor.
  • WhatsApp ile video mesajı gönderme şansınız var, Facebook Massenger de ise bu şekilde bir uygulama mevcut değil.
  • WhatsApp ile Facebook Massenger arasındaki en önemli fark ise WhatsApp’ın uçtan-uca şifreleme özelliği nedeni ile çok daha güvenilir olması. Facebook Massenger de ise şifre güvenli bulunmuyor.
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“WhatsApp ve Facebook Masseger Arasındaki Farklar” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar